У шкільних їдальнях готуватимуть за збіркою рецептів від шеф-кухаря (фото)
Євген Клопотенко пропонує 110 рецептів для шкільних їдалень.
Євген Клопотенко пропонує 110 рецептів для шкільних їдалень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Держслужба України з питань безпечності харчових продуктів затвердила збірник рецептів для шкільних їдалень, розроблений шеф-кухарем Євгеном Клопотенком.
«Всі 110 рецептів – перевірені, ухвалені та офіційні. Тепер за ними можуть готувати у будь-якій школі України», – пише Клопотенко.
Нині в українських школах послуговуються рецептурним збірником, виданим 1957 року і востаннє редагованим у 1991 році. За словами Клопотенка, у ті часи головними критеріями були калорійність, енергетична цінність.
«Наприклад, манка – не корисний, але дешевий, простий і калорійний продукт. Впродовж півстоліття для дітей готують за тими ж технологіями: подають манку з грудками і кип’яченою сметаною, або гливкий гуляш», – розповідає він.
Натомість шеф-кухар пропонує привабливіші для дітей рецепти, наприклад, рибні фрикадельки з імбирним соусом, чай масала, картопляно-морквяне пюре, нагетси з соусом каркаде. Рецептом останніх він ділиться в ефірі 1+1.
«Нове шкільне харчування – то не просто інші страви. Це спосіб навчити людину харчуватися по-іншому. Показати, що м’ята у салатах крута. Що селера та сирий гарбуз – то нормально і дуже смачно. Що ягідні соуси – вони неймовірні разом з м’ясом», – розповідає він.
Клопотенко запустив проект «Нове шкільне харчування – CultFood» у 2016 році. Він покликаний змінити харчування в українських шкільних їдальнях. Фонд «Ашан для молоді» надав на цей проект ґрант у розмірі 314 тисячі гривень.
Під час розробки рецептів команда проекту опитала понад 1500 школярів у Дніпровському району Києва. У листопаді меню тестували у трьох школах – для 1150 учнів щодня протягом двох тижнів. Тут розписано страви, які входили до меню, та їхню вартість. Наприклад, на сніданок у початковій школі 148 подавали: курячі нагетси під соусом каркаде; картопляне пюре; салат із свіжих яблук та гарбуза; яблучний сік. Такий сніданок коштував 15 грн для міського бюджету; обід за кошти батьків – 25 грн.
Новий рецептурний збірник опублікують у лютому. Він буде у загальному доступі. Також зроблять гіди для кухарів – текстові і відеоінструкції.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті