Віднині вулиці в Києві перейменовуватимуть лише після згоди місцевих мешканців
За чотири роки в Києві перейменували понад 200 об'єктів.
За чотири роки в Києві перейменували понад 200 об'єктів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Перейменуванню вулиць у Києві передуватимуть обов’язкові консультації з мешканцями, які там постійно проживають. Відповідне нововведення запровадив київський міський голова.
Протягом 2014-2018 років у столиці перейменовано 206 об’єктів, переважно на виконання «закону про декомунізацію».
«Така кількість перейменувань часто викликала значний суспільний резонанс серед киян, тому прийнято рішення про обов’язкові консультації з мешканцями в разі перейменування вулиць, на яких вони проживають», – пояснює прес-служба Київради.
Організувати консультації з мешканцями має ініціатор перейменування. Він може сам визначати формат – громадські слухання, збори, збір підписів або зустрічі.
Результати громадських обговорень має бути подано одночасно з ініціативою про перейменування. Це не стосується випадків, коли ініціативу підтримано як електронну петицію.
Тест: наскільки добре ви знаєте назви київських вулиць?
Нагадаємо, Київрада розглядає можливість перейменувати вулицю Івана Кудрі на честь американського сенатора Джона Маккейна. Нещодавно Київрада перейменувала вулицю Маршала Жукова на Лісовому масиві на вулицю Кубанської України, вулицю Олександра Сабурова – на вулицю Сержа Лифаря, а сквер на вулиці Василя Порика назвали на честь Кузьми Скрябіна.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті