Одеський архітектор оновив квартиру в капсульному хмарочосі в Токіо і прикрасив її вишиванкою (фото)
Мешканці тісних капсул у хмарочосі Накаґін виступили за знесення будівлі, але останнім бажанням автора проекту було проведення реновації.
Мешканці тісних капсул у хмарочосі Накаґін виступили за знесення будівлі, але останнім бажанням автора проекту було проведення реновації.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: facebook.com/NakaginCapsuleTower
Архітектор із Одеси Володимир Дерезниченко, який навчається на магістратурі Токійського технологічного інституту, розробив проект реновації капсульного хмарочоса Накаґін, повідомляє Маяк.
Накаґін у Токіо – це дві сполучені бетонні башти на 11 і 13 поверхів. Будівля складається зі 140 збірних капсульних модулів, які слугують квартирами або офісами. Проект, розроблений Кісьо Курокавою, було втілено в 1972 році.
Старий санвузол в одній із капсул, до реновації. Фото: facebook.com/NakaginCapsuleTower
Але в 2007 році мешканці хмарочосу висловили бажання його знести. Скаржилися на вміст азбесту, тисняву та вбогість. Автор проекту Курокава категорично не погодився, та того ж року помер. З 2010 року башти відключені від гарячого водопостачання. Питання про знесення чи реконструкцію досі не вирішено.
«Бажання оновлення легко зрозуміти, якщо мати на увазі, що японські міста і архітектура змніюються неймовірними темпами, і практично вся токійська архітектура молодша 50 років. Японці люблять зміни і новизну, тому безліч виняткових з точки зору архітектури будівель ХХ століття вже було знесено», – пояснює Дерезниченко.
Приїхавши до Японії, архітектор оселився в одній із капсул Накаґін. Будівля настільки йому сподобалася, що він долучився до руху за її збереження.
В якості дипломної роботи Дерезниченко вирішив розробити проект реновації капсул хмарочосу. Гроші на втілення проекту в одному з модулів – 30 тисячі доларів – він зібрав за допомогою краудфандингу. Усі учасники збору коштів отримають вкладені гроші назад, за рахунок оренди.
Інтер’єр оновленої капсули. Фото: facebook.com/OneCapsuleProject
Інтер’єр оновленої капсули. Фото: facebook.com/OneCapsuleProject
У капсульній квартирі замінили комунікації, оздоблювальні матеріали та вмонтували «капсульні» меблі, які складаються та економлять простір.
Більша частина меблів вмонтована в стіни. Фото: facebook.com/OneCapsuleProject
Куточок для приготування їжі та душова з туалетом займають дуже мало місця. Фото: facebook.com/OneCapsuleProject
Одну зі стін затягнуто грубим лляним полотном із білою вишивкою. Вишиванку виготовляла бабуся Дерезниченка. Узор містить сім елементів, в яких за принципом Бродівського письма зашифровано символи: гора Фудзі, сонце, журавель, сакура, хризантема, а також поняття мірай (майбутнє) і муґен (безкінечність).
Візерунок на вишиванці слугує чимось на кшталт QR-коду, який винайшли саме в Японії. Фото: facebook.com/OneCapsuleProject
В оновлену капсулу вже заселився мешканець.
Транспортування вишиванки з України до Японії зайняло багато часу. Це фото було зроблене ще до того, як на стіні розмістили вишивку // facebook.com/OneCapsuleProject
Фото: facebook.com/OneCapsuleProject
Дивіться фото: У Брюсселі пам’ятку модернізму перетворили на коворкінг
Нагадаємо, в Японії безкоштовно віддають покинуті будинки, щоб вберегти їх від руйнування.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті