Мінрегіонбуд пропонує поділити вулиці за функціями, як у Барселоні
У міністерстві вважають, що класифікація допоможе впорядкувати дорожній рух і мінімізувати затори.
У міністерстві вважають, що класифікація допоможе впорядкувати дорожній рух і мінімізувати затори.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 301 днів. За цей час ми опублікували 26341 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Вулиця в Барселоні. Фото: Unsplash
Міністерство регіонального розвитку і будівництва пропонує запровадити класифікацію вулиць залежно від їхнього функціонального призначення: для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту, автомобілів або суміжного руху.
Відповідно, в ДБН можуть бути прописані вимоги та рекомендації щодо ширини різних функціональних зон, пішохідної, велосипедної тощо.
Вважають, що це мінімізує затори в містах, зменшить рівень автомобілізації за рахунок пріоритету громадського транспорту та організації багатофункціональних вулиць.
В Мінрегіонбуді зазначають, що такий підхід до організації пішохідної та транспортної інфраструктури працює в Європі.
«Наприклад, у Барселоні кожна вулиця має своє функціональне призначення. Це дозволяє правильно та ефективно організовувати роботу транспорту, створює безпечні та сприятливі умови для пішоходів», – зазначив заступник міністра Лев Парцхаладзе.
З вересня 2018 в Україні набули чинності нові ДБН щодо вулиць, які, зокрема, передбачають можливість звуження ширини смуг руху, обов’язкове встановлення захисних огороджень на зупинках, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг та інші зміни.
Нагадаємо, днями Київрада підтримала цільову програму з безпеки дорожнього руху до 2022 року, на яку буде витрачено 2,37 мільярда гривень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті