Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Unsplash

На економічному форумі в Давосі норвезька компанія NBT, французька Total Eren та ЄБРР підписали угоду щодо будівництва в Україні вітрового енергетичного комплексу «Сиваш», повідомяє Національна інвестиційна рада України.

Угода передбачає фінансування проекту в сумі 260 мільйонів євро. Понад 70% становитимуть кредитні кошти. Решту інвестують NBT та Total Eren.

Загальний обсяг інвестицій у проект «Сиваш», за словами голови офісу Національної інвестиційної ради Юлії Ковалів, складе 350 млн євро, з яких 150 млн надасть ЄБРР.

Фото: прес-служба Національної інвестиційної ради України

NBT планує збудувати 67 вітрових електроустановок загальною потужністю до 250 МВт, які будуть розміщені вздовж північного узбережжя озера Сиваш у Херсонській області. Торік компанія придбала «Сивашенергопром», який оперує вітропарком потужністю близько 3 МВт.

Гендиректор NBT Йоар Вікен оголосив, що вітроелектростанція «Сиваш» – це тільки початок, і протягом двох-трьох років компанія планує нові інвестиції в низку вітроенергетичних проектів в Україні. Зокрема, NBT має потенціал для будівництва додаткових 700-800 МВт вітрових потужностий в Україні – попередньо, будівництво планують почати в Запорізькій області вже в наступні шість-девя’ть місяців.

«В Україні триває справжній бум альтернативної енергетики. За 2018 рік введено в експлуатацію втричі більше потужностей, ніж за цілий 2017-й – понад 800 МВт», – заявила Юлія Ковалів.

2009 року в Україні було введено «зелені тарифи», прив’язані до євро та в кілька разів вищі, ніж звичайні.

Наразі вітрові та сонячні електростанції виробляють до 2% електроенергії, яка споживається в Україні.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button