Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26309 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Сніг завантажують у снігоплавильний котел. Фото: прес-служба «Київавтодору»

Київські комунальники провели тестовий запуск першої снігоплавильної машини, повідомляє прес-служба КМДА.

Місту таки вдалося придбати дві установки TRECAN 60-PD канадського виробництва у грудні 2018 року, попри те, що закупівля зривалася.

Установка переплавлює 60 тонн снігу за годину. Це дозволяє зменшити витрати на допоміжну техніку: в середньому для вивезення снігу під час негоди задіюють 69 машин. Щоб розвезти сніг на майданчики для його накопичення (загалом їх у Києві 24), кожна машина в середньому долає понад 10 кілометрів. Зі снігоплавильною машиною відстань однієї «ходки» зменшується до двох кілометрів.

Принцип роботи деяких таких установок полягає у попередньому нагріванні води. Ця ж модель має пальник, який безпосередньо розтоплює сніг у плавильному котлі. Отриману воду спускають у каналізацію. Сміття і бруд накопичуються у піддоні.

Розтоплений сніг спускають у каналізацію. Фото: прес-служба «Київавтодору»

Снігоплавильна машина працює на дизельному паливі. Час безперервної роботи складає вісім годин.

Директор «Київавтодору» Олександр Густєлєв пообіцяв, що снігоплавильні машини працюватимуть у штатному режимі вже під час наступного сильного снігопаду.

Водночас ефективніші та економічніші стаціонарні снігоплавильні пункти, які працюють, зокрема, в містах Білорусі та Казахстану.

Сніг також частково випаровується. Фото: прес-служба «Київавтодору»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button