Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Сніг завантажують у снігоплавильний котел. Фото: прес-служба «Київавтодору»

Київські комунальники провели тестовий запуск першої снігоплавильної машини, повідомляє прес-служба КМДА.

Місту таки вдалося придбати дві установки TRECAN 60-PD канадського виробництва у грудні 2018 року, попри те, що закупівля зривалася.

Установка переплавлює 60 тонн снігу за годину. Це дозволяє зменшити витрати на допоміжну техніку: в середньому для вивезення снігу під час негоди задіюють 69 машин. Щоб розвезти сніг на майданчики для його накопичення (загалом їх у Києві 24), кожна машина в середньому долає понад 10 кілометрів. Зі снігоплавильною машиною відстань однієї «ходки» зменшується до двох кілометрів.

Принцип роботи деяких таких установок полягає у попередньому нагріванні води. Ця ж модель має пальник, який безпосередньо розтоплює сніг у плавильному котлі. Отриману воду спускають у каналізацію. Сміття і бруд накопичуються у піддоні.

Розтоплений сніг спускають у каналізацію. Фото: прес-служба «Київавтодору»

Снігоплавильна машина працює на дизельному паливі. Час безперервної роботи складає вісім годин.

Директор «Київавтодору» Олександр Густєлєв пообіцяв, що снігоплавильні машини працюватимуть у штатному режимі вже під час наступного сильного снігопаду.

Водночас ефективніші та економічніші стаціонарні снігоплавильні пункти, які працюють, зокрема, в містах Білорусі та Казахстану.

Сніг також частково випаровується. Фото: прес-служба «Київавтодору»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button