За 2018 рік ринок оренди житла в Києві зріс і продовжуватиме рости – аналітики
Орендатори готові платити більше за безпеку, а орендодавці — пропонувати більше.
Орендатори готові платити більше за безпеку, а орендодавці — пропонувати більше.
Фото: Becca Tapert/unsplash
У порівнянні з 2017 роком, впродовж 2018-го кількість орендних угод у Києві зросла вдвічі, повідомляють delo.ua. Всього за минулий рік було укладено 24 тисячі угод оренди житла в Києві.
Вартість оренди зросла на 40 відсотків. Зазначають, що це здебільшого результат здорожчання комунальних послуг. Анатілик SV Development Сергій Костецький розповідає delo.ua, що орендодавці підняли вартість оренди на 10-15%, зокрема через інфляцію.
Як коментуєють у SV Devepolment, оренда однокімнатної квартири без урахування комунальних витрат коштує близько семи тисяч гривень, а оренда двокімнатної – близько 11. Трикімнатна, в свою чергу, обходилася у 2018 в середньому в 12,8 тисяч гривень.
Директорка агенції City Development Group Ярослава Чапко пояснила, чого хоче орендатор у Києві.
«Орендар сьогодні абсолютно практичний – він хоче ефективного планування, хорошого розташування і оренду в гривнях. Навіть у преміум-сегменті ми спостерігаємо перехід частини контрактів в абсолютну фіксацію гривнею», — зазначає Чапко.
У 2019 році аналітики очікують підвищення вартості оренди житла через здорожчання комунальних послуг. Представник SV Development Сергій Костецький каже, що здавати легше квартири економ-сегменту, ніж преміального. Це аналітик пов’язує з тим, що для квартир преміум-класу орендодавець не зацікавлений знижувати ціну оренди. Зазначають, що таких квартир на ринку нее більше 5%, більшість із них – у центрі чи в спальних районах.
Аналітики виокремили три напрямки оренди житла в Києві.
В агентстві UTG повідомляють, що здавання житла в оренду закріплює позиції альтернативного отримання пасивного прибутку. Цьому сприяють, зокрема, зростання інфляції, недовіра до банків і відсутність інвестиційних можливостей у населення. Впродовж 2018 року, за даними SV Development, кількість інвесторів, готових купувати квартри для видавання в оренду, зросла на 20% в порівнянні з 2016-2017 роками.
Ярослава Чапко зазначає, що прибуток від оренди житла становить для киян 6-8% на рік. Це пов’язують з тим, що більшість ринку становлять недорогі хрущовки, а також із короткотривалістю контрактів. Такі договори тривалістю в рік змушують орендодавця додатково витрачатися на пошуки нового винаймача.
Експертка з вторинної нерухомості City 1 Development Альона Марущак пояснює, що і в економ-сегменті орендатори готові платити більше. Охоче обирають дорожче житло зі справною технікою та цілими стінами.
Попитом мають скористатися «прибуткові будинки», які в минулому столітті будували саме для видавання житла в них в оренду. Успішним, за даними UTG, став такий Smart House у Солом’янському районі. Незабаром з таким же задумом будинок має з’явитися і в районі ВДНГ. Загалом зазначають, що в розробці є ще проекти «прибуткових будинків». В UTG кажуть, що будівництво такого житла вигідне в тому числі прибутками від ремонту та закупівлі меблів і побутової техніки.
Ріелтори очікують, пишуть delo.ua, 30-40-відсоткового зростання вартості оренди житла в Києві так само через зростання вартості комунальних послуг. Відновлення економіки та стабільність курсу мають позитивно впливати на ринок оренди житла цього року, зазначають в SV Development.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті