Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: David Clode / unsplash

Громадська організація ReThink повідомила про набрання чинності стандартів для сертифікації біорозкладного пластику. З січня український виробник може сертифікувати свою пластикову продукцію на придатність до біохімічного розпаду, компостування і біодеградації. Зазначають, що стандарти узгоджені з європейськими і мають врегулювати використання терміну, зокрема, «біорозкладний пакет».

«Український споживач давно знайомий з так званими “біопакетами”. Які з них дійсно біо, а які просто оксо-розкладні розібратись неможливо. Обов’язкова сертифікація та маркування відсутні. 99,9% біопакетів на касах магазинів та біопакетів для сміття – насправді не “біо”», – йдеться на сторінці ReThink.

Сертифікація регулюється стандартами ДСТУ EN 14995:2018 (Пластмаси. Оцінювання здатності до біохімічного розпаду. Порядок випробування та технічні умови) і ДСТУ EN 13432:2015 (Паковання. Вимоги до упаковки, утилізованої способом компостування і біодеградації. Тестові схеми та критерії оцінювання для остаточного прийняття упаковки).

Як повідомили представники ReThink у коментарі «Хмарочосу», сертифікація біорозкладної продукції стане обов’язковою після набрання чинності закону «Про обмеження розповсюдження пластикових пакетів через роздрібні торговельні мережі на території України». Наразі законопроект перебуває на реєстрації у Верховній Раді, зазначають у ГО.

Нагадаємо, в лютому у мережі супермаркетів АТБ завершиться тестування «еко-пакетів».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button