Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26314 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: David Clode / unsplash

Громадська організація ReThink повідомила про набрання чинності стандартів для сертифікації біорозкладного пластику. З січня український виробник може сертифікувати свою пластикову продукцію на придатність до біохімічного розпаду, компостування і біодеградації. Зазначають, що стандарти узгоджені з європейськими і мають врегулювати використання терміну, зокрема, «біорозкладний пакет».

«Український споживач давно знайомий з так званими “біопакетами”. Які з них дійсно біо, а які просто оксо-розкладні розібратись неможливо. Обов’язкова сертифікація та маркування відсутні. 99,9% біопакетів на касах магазинів та біопакетів для сміття – насправді не “біо”», – йдеться на сторінці ReThink.

Сертифікація регулюється стандартами ДСТУ EN 14995:2018 (Пластмаси. Оцінювання здатності до біохімічного розпаду. Порядок випробування та технічні умови) і ДСТУ EN 13432:2015 (Паковання. Вимоги до упаковки, утилізованої способом компостування і біодеградації. Тестові схеми та критерії оцінювання для остаточного прийняття упаковки).

Як повідомили представники ReThink у коментарі «Хмарочосу», сертифікація біорозкладної продукції стане обов’язковою після набрання чинності закону «Про обмеження розповсюдження пластикових пакетів через роздрібні торговельні мережі на території України». Наразі законопроект перебуває на реєстрації у Верховній Раді, зазначають у ГО.

Нагадаємо, в лютому у мережі супермаркетів АТБ завершиться тестування «еко-пакетів».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button