Верховна Рада зареєструвала законопроект, який обмежує виробництво і продаж пластику
Ініціатори законопроекту пропонують стимулювати виробництво альтернативних засобів пакування.
Ініціатори законопроекту пропонують стимулювати виробництво альтернативних засобів пакування.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вчора, 28 січня, депутати Верховної ради зареєстрували законопроект №9507 «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», повідомляє ГО Rethink. Законопроект має на меті обмежити використання пластикових пакетів в Україні. Як зазначають у прес-релізі ГО, законопроект розроблено на основі Директиви Європейського Парламенту № 94/62/EC та чинних законів країн-членів ЄС.
Законопроект пропонує:
– заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року;
– заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року;
– ввести обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) у відповідності до національних стандартів з 1 січня 2021 року.
Повідомляється, що законопроект передбачає виключення з гігієнічних міркувань. Також заборона не розповсюджуватиметься на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225мм*345мм*450мм, що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.
«Запропоновані обмеження сприятимуть розвитку ринку альтернатив пластикових пакетам в країні. Замість них можна використовувати текстильні сумки та мішечки, паперові пакети, або пакети з крохмалю, які використовуються в країнах ЄС, що ввели заборону на пластикові пакети», – зазначають у Rethink. В організації додають, що виробництво пакетів з крохмалю можливе на існуючому обладнанні українських виробників пакетів і не потребує додаткових інвестицій. «Враховуючи потенціал України як аграрної країни, ми можемо стати провідним виробником біорозкладної гранули з крохмалю у світі», – пишуть активісти.
Нагадаємо, The Guardian почали продаж випусків в упаковках з крохмалю.
Зазначимо, у липні 2018 року ReThink подали Всеукраїнську петицію щодо обмеження обігу поліетиленових пакетів до Президента, Кабінета Міністрів і Верховної Ради. Під петицією підписались більше 25 тисяч громадян, проте документ не отримав належної уваги з боку керівництва держави. Відтак ReThink вирішили створити закон самостійно.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті