У Дніпрі організація допомагає жінкам та дітям у скруті. Як саме?
Зокрема, жінки отримують тимчасове житло, а діти можуть задовольнити базові потреби.
Зокрема, жінки отримують тимчасове житло, а діти можуть задовольнити базові потреби.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Як пише керівниця ГО «Мартін-клуб» Вікторія Федотова, у Дніпрі існує організація, куди можуть звернутися жінки, які знаходяться у скрутному становищі. Складнощі громадянок, які звертаються, обумовлені соціальними чинниками і стереотипами, пояснює «Хмарочосу» Вікторія. Йдеться про насилля у сім’ї, відсутність соціалізації після інтернату, небажання працедавця наймати старшу за 45 років жінку або матір маленької дитини, неможливість утримувати сім’ю внаслідок смерті члена родини в АТО, каже керівниця.
Жінкам, що звернулися до «Мартін-клубу», пропонують тимчасове житло у соціальному домі та гнучку зайнятість у внутрішній пекарні. Дім утримують прибутком від оптового продажу випічки, який стартував два місяці тому. Вікторія розповідає, що допомагають і дітям, які також тимчасово потребують стороннього соціального захисту. Коштом випічки діти отримують харчування, лікування, відвідують дитсадки та заняття у гуртках.
«З прибутків пекарні ми виділяємо кошти на освіту, на репетиторів. Іноді з дітьми займаються волонтери, але зручніше заплатити, щоб дитина в той самий день вирушила на заняття», – пояснює Вікторія в коментарі «Хмарочосу». Вона додає, що пропозиція купувати печиво у соцмережах допомагає нагадувати про проблему громадськості.
Громадська діячка каже, що працівниці пекарні виходять з фінансових і соціальних скрут впродовж трьох-шести місяців. Отримуючи 6-8 тисяч гривень від роботи та задовольнивши базові потреби дитини, вони стають спроможні винаймати житло десь-інде або знаходять партнера для спільного проживання, запевняє керівниця.
«У 2014 ми приймали і чоловіків, але згодом відмовилися від цієї ідеї. Якщо можемо допомогти їм, то робимо це за межами центру», – розповідає Вікторія. Таку позицію вона аргументує індивідуальними особливостями виходу з кризи матері та дитини у соціальному домі.
«Нещодавно до нас звернулася пара з Криму. У чоловіка були проблеми зі слухом, а дружина глухоніма. Чоловік працював у Дніпровській області, жінка в Дніпрі народила дитину без вад слуху і потребувала відновлення документів. Ми на три місяці прихистили матір і дитину, допомогли переоформити документи, а чоловік згодом забрав сім’ю до себе. Такі варіанти теж можливі», – розповідає Вікторія. Вона зазначає, що організацією керують п’ятеро, тому беруть на себе обов’язок допомогти лише якщо впевнені у можливостях.
Дивіться також, як виглядає під Дніпром дитячий садок із сонячними панелями.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті