У США розробили програму, яка стежить за жителями заради зручного містопланування
Програма Replica використовує дані для побудови симулятора міста, наче у грі SimCity.
Програма Replica використовує дані для побудови симулятора міста, наче у грі SimCity.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Sidewalk Labs – підрозділ Alphabet, дочірньої компанії Google – розробив програму, яка збирає інформацію про активність жителів міста і використовує її для міського планування, повідомляє The Intercept.
Звичайні методики збору даних, якими користуються інженери при плануванні міста, – опитування, різні вимірювання пасажиропотоку тощо – трудомісткі, забирають забагато часу та нерідко неточні.
Натомість програма Replica у реальному часі відслідковує переміщення мобільних пристроїв, якими користуються містяни.
Це дозволяє визначити точну кількість людей в конкретний період часу на певній вулиці; спосіб, в який вони переміщуються, – пішки, машиною, велосипедом, автобусом; а також куди вони прямують – на роботу, на закупи, до школи, додому тощо.
Отримані дані анонімізуються та використовуються у побудові симулятора міста, наче у грі SimCity.
Дані про переміщення смартфонів розробники отримують, зокрема, від мобільних операторів. У Sidewalk Labs запевняють, що завдяки шифруванню інформація надходить у вигляді анонімних показників, з яких формується цифрове населення симулятора міста.
Критики зазначають, що навіть якщо це так, то нескладно вирахувати конкретну людину, маючи хоча б чотири ланки даних про щоденний маршрут.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті