Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: whitearkitekter.com

65-метрова лава, розроблена місцевим бюро White Arkitekter, стала головним елементом ревіталізації центральної площі шведського міста Уппсала, повідомляє ArhDaily.

Фото: whitearkitekter.com

У 2011 році муніципалітет Уппсали – 150-тисячного міста, четвертого за розміром у Швеції, – провів конкурс проектів оновлення площі Форумторґет.

Міська влада прагнула привабити більше відвідувачів до Форумторґет і магазинів навколо неї, підсилити функцію площі як місця для зустрічей та спільного дозвілля, а також активізувати сполучення між різними частинами міста.

Фото: whitearkitekter.com

Проект-переможець передбачав три складові: довгу суцільну лаву-диван, мщення з темного граніту та подіум для сидіння, ігор та перформансів.

Рендер: whitearkitekter.com

Будівельні роботи на площі тривали сім років.

Лаву зроблено зі сплаву скла і кварца на бетонному фундаменті. Окремі елементи виконано з латуні.

Фото: whitearkitekter.com

Висота сидіння та спинки варіюється, що підходить для людей різної статури і зросту. Спинка також має різний нахил – на окремих секціях лави можна розслабитися напівлежачи.

Фото: whitearkitekter.com

Вночі лава підсвічується зсередини – м’яке тепле світло проникає крізь напівпрозорий матеріал. Передбачено кілька схем підсвітки, зокрема такої, що імітує Північне сяйво.

Фото: whitearkitekter.com

Фото: whitearkitekter.com

Раніше ми писали про інший приклад успішної ревіалізації: індустріальний район в Копенгагені перетворили на житловий квартал, зокрема з зернового елеватора зробили апартаменти.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button