Кабмін прийняв Національний план управління відходами. Що він передбачає?
Зараз в Україні захороняється 90% твердих відходів, а в ЄС – лише 31%.
Зараз в Україні захороняється 90% твердих відходів, а в ЄС – лише 31%.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 252 днів. За цей час ми опублікували 25987 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: Pixabay
Кабінет міністрів України затвердив Національний план управління відходами до 2030 року, повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
Детальну маршрутну карту розробили на основі стандартів ЄС та економіки замкненого циклу. План визначає заходи, що дозволять Україні протягом наступних 10 років перейти на нову модель поводження з відходами на зразок тієї, що діє в європейських країнах.
План передбачає такі кроки:
Інфографіка: Міністерство екології та природних ресурсів України
Зубко зазначив, що органи місцевої влади вже зараз мають готувати регіональні плани управління відходами.
За його даними, наразі Україна за багатьма показниками значно відстає від Євросоюзу.
«В Україні сьогодні спалюється 2,7% твердих побутових відходів (ТПВ), а в ЄС цей показник – 26%; у нас переробляється лише 3,2% ТПВ, а в ЄС – 43%; захороняється в Україні – 90% ТПВ, тоді коли в ЄС лише 31%. Реалізовуючи Стратегію управління відходами, маємо скоротити це відставання», – зазначив віце-прем’єр.
Інфографіка: Міністерство екології та природних ресурсів України
У Міністерстві екології раніше повідомляли, що у 2019 році буде створено єдиний орган, який регулюватиме управління відходами.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті