Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/laskastore

Благодійний магазин «Ласка» запустив на «Спільнокошті» кампанію зі збору грошей на створення станції сортування текстилю.

Сортувальна станція, вважають ініціатори проекту, стане внеском у роз’язання глобальної проблеми перевиробництва одягу. З 2000 до 2014 року у світі стали виробляти вдвічі більше одягу. В середньому кожен купує на 60% більше предметів одягу щороку. В Україні цьому сприяє поява гігантів масс-маркету та секонд-хендів.

Це призводить до більшого використання природних ресурсів, а також до більшої експлуатації робітників у країнах третього світу. Зокрема, 2017 року вийшло дослідження про умови праці на українських фабриках.

Масштаби ілюструє спроба «Ласки» встановити контейнери одягу у двох гіпермаркетах «Ашан» у 2015 році. Контейнери місткістю 500 кг наповнювалися за два-три дні. Їх прибрали, бо не могли впоратися з таким обсягом. За рік у «Ласку» надходить близько 84 тонн речей від 20 тисяч людей.

Наразі в Україні немає сортувальних станцій одягу, а переробити можна лише текстиль, який містить мінімум 80% натуральних тканин.

В разі будівництва першої сортувальної станції одяг прийматимуть безпосередньо на ній, в магазинах «Ласка», у контейнерах по місту, яких до кінця року планують встановити щонайменше сім, а також у контейнерах в офісах.

Одяг сортуватимуть за призначенням:

  • продаж в магазинах;
  • передача в благодійні фонди;
  • на виробництво мінвати(утеплювачів);
  • upcycling (виробництво килимків, сумок тощо)

Вартість проекту оцінили у 1,5 мільйона гривень, зокрема 286 тисяч гривень збирають зараз на «Спільнокошті». За перший рік станцію хочуть зробити самоокупною.

Нагадаємо, на XXXII Олімпійських іграх у Токіо медалі буде зроблено з золота, срібла і бронзи, які видобули з використаних гаджетів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button