Заяви українських політиків можна перевірити в Антології брехні
VoxCheck запустили базу брехливих або маніпулятивних тверджень 10 українських політиків.
VoxCheck запустили базу брехливих або маніпулятивних тверджень 10 українських політиків.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Проект VoxCheck створив Антологію брехні – базу брехливих або маніпулятивних тверджень українських політиків, серед яких є кандидати у президенти.
Наразі в базі даних, яка постійно оновлюється, міститься 1952 твердження політиків та результати перевірки: правда, неправда, маніпуляція або перебільшення.
Пошук полегшують фільтри – за темою («газ та енергетика», «війна та армія», «медицина», «освіта», «корупція» тощо), результатом перевірки (можна передивитися, наприклад, лише брехливі твердження) або за персоною. Працює також пошук за певними словами чи фразами.
Серед політиків, твердження яких було перевірено, наразі такі: Юлія Тимошенко, Вадим Рабінович, Олег Ляшко, Юрій Бойко, Петро Порошенко, Олег Тягнибок, Анатолій Гриценко, Володимир Гройсман, Андрій Садовий, Володимир Зеленський.
Автори проекту радять слідкувати за оновленнями та фактчек-інсайдами у Телеграм-каналі Антології брехні.
VoxCheck – фактчекінговий проект громадської організації VoxUkraine, який працює з початку 2016 року.
Фактчекери VoxCheck почали слідкувати за висловлюваннями певних політиків із січня 2018 року. До поля зору потрапили політики та відомі люди, які, згідно з соціологічними опитуваннями, мали особистий або партійний рейтинг більше 3,5%. Також перевіряли висловлювання президента та прем’єр-міністра. До вибірки увійшли твердження, ереважно висловлені під час усних виступів та інтерв’ю.
Проект фінансується за кошт українських громадян та міжнародних донорів. За результатами двох краудфандингових компаній на «Спільнокошті» команда зібрала понад 955 тисяч гривень. Також проект підтримують National Endowment for Democracy, PACT, TTF, Міжнародний фонд «Відродження» та інші.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті