Киянин створив мініатюрне паперове місто за спогадами дитинства (фото)
Частина будинків – відтворена забудова півдня Київщини та Микільської Слобідки.
Частина будинків – відтворена забудова півдня Київщини та Микільської Слобідки.
Фото: Юрій Назарчук
Юрій Назарчук протягом 20 років створював мініатюрне місто з паперу і картону. В ньому був приватний сектор, багатоповерхова забудова, автобуси, освітлення, озеленення, транспортна інфраструктура.
Місто він «заснував» у 1996 році під час осінніх канікул. Перші два будинки були вигадані, без реальних прототипів. Хати освітлювалися зсередини, мали внутрішні перегородки з дверима.
Наступна забудова була частково узагальненням архітектури південної Київщини 1970-80 років, частково – відтворенням конкретних будинків. Так, одна з хатин – будинок бабусиної сестри, збудований близько 1901 року, з яким у автора пов’язано багато спогадів дитинства.
Будинок бабусиної сестри, прототип. Фото: Юрій Назарчук
Паркани було зроблено з паличок для морозива. Вони найкраще імітують не суцільні огорожі, властиві півдню Київської області.
Будинок бабусиної сестри, макет. Фото: Юрій Назарчук
Згодом Назарчук вирішив відтворити будинки Микільської слобідки, які були колись на місці Міжнародного виставкового центру в Києві.
Забудова Микільської слобідки. Фото: Юрій Назарчук
Зокрема, він створив макети будинків на вулиці Білозерській, 11 і 20, Бредіхіна, 7, Джамбульському провулку, 5, які в реальному Києві було знесено на початку 2000-х.
Забудова Микільської слобідки. Фото: Юрій Назарчук
У місті була й багатоповерхова забудова. Макет дев’ятиповерхівки 96-ї серії мав два під’їзди і внутрішнє освітлення, що складалося з 56 лампочок.
Панельний будинок 96-ї серії. Фото: Юрій Назарчук
Всередині панельки. Фото: Юрій Назарчук
Місто мало функціонуючу систему вуличного освітлення.
Нічне освітлення. Фото: Юрій Назарчук
Після ремонту в квартирі містечко виявилося розділеним навпіл, через що одна з його частин позбулася електрики. Тож Назарчук побудував міст через крісло та протягнув ним дроти.
Міст через крісло. Фото: Юрій Назарчук
Для озеленення Назарчук використовував деревій, гілки винограду та сухе листя, яке висушував під пресом. Згодом придбав штучні дерева для залізничних макетів.
Озеленення. Фото: Юрій Назарчук
У містечку була автобаза і диспетчерська станція. Автобуси мали «засклені» вікна з прозорої плівки, рухомі двері, сидіння і поручні всередині.
Автобусне депо. Фото: Юрій Назарчук
Салон автобуса. Фото: Юрій Назарчук
Назарчук намагався організувати тролейбусну лінію з розворотним кільцем і стрілкою. Тролейбуси чіплялися за дроти струмоприймачами, як справжні.
Нічне освітлення. Фото: Юрій Назарчук
Робота над містечком, бувало, переривалася на кілька років через брак часу. У 2015 році Назарчук вирішив розібрати місто. Деякі макети він створює у подарунок.
Будинок у подарунок. Фото: Юрій Назарчук
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 1 днів. За цей час ми опублікували 26736 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті