Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Irina Boersma

Компанія ІКЕА представила проект SolarVille, задуманий як глобальне енергетичне селище. Дизайн-лабораторія ІКЕА SPACE10 показала способи, у які сонячні панелі можуть зробити виробництво «чистої енергетики» більш вигідним. Про це повідомляє Archdaily.

Фото: Irina Boersma

Прототип SolarVille в масштабі 1:50 робочий: енергію від пристрою штучного сонячного освітлення перероблюють панелі на дерев’яних мініатюрах. Будинки району ІКЕА поєднані у мережу, в якій господарства виступають виробниками енергії та її торговцями.

Фото: Irina Boersma

За такої моделі сусідні домогосподарства автоматично купуватимуть надлишкову електроенергію, а сам продаж регулюватиметься технологією блокчейн.

«SolarVille показує, що в тандемі технології сонячних батарей, мікро-мереж та блокчейну відкривають нові можливості: позамережні системи, які дозволяють обходити традиційні», – розповідає говорить Бас Ван Де Поель, креативний директор лабораторії ІКЕА SPACE10.

Фото: Irina Boersma

У модель також вбудовані світлодіоди, які дозволяють наживо відстежувати обіг енергії. Як пояснює Archdaily, мешканці SolarVille купуватимуть відновлювану енергію у власної громади, що залишатиме гроші в її ж межах.

Дизайн будинків SolarVille розробляло бюро SachsNottveit. З дослідженнями, якими при розробці керувалися в ІКЕА SPACE10, можна ознайомитись на сайті лабораторії.

Нагадаємо, в Україні знову перенесли відкриття ІКЕА. Але не все так сумно.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button