Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Irina Boersma

Компанія ІКЕА представила проект SolarVille, задуманий як глобальне енергетичне селище. Дизайн-лабораторія ІКЕА SPACE10 показала способи, у які сонячні панелі можуть зробити виробництво «чистої енергетики» більш вигідним. Про це повідомляє Archdaily.

Фото: Irina Boersma

Прототип SolarVille в масштабі 1:50 робочий: енергію від пристрою штучного сонячного освітлення перероблюють панелі на дерев’яних мініатюрах. Будинки району ІКЕА поєднані у мережу, в якій господарства виступають виробниками енергії та її торговцями.

Фото: Irina Boersma

За такої моделі сусідні домогосподарства автоматично купуватимуть надлишкову електроенергію, а сам продаж регулюватиметься технологією блокчейн.

«SolarVille показує, що в тандемі технології сонячних батарей, мікро-мереж та блокчейну відкривають нові можливості: позамережні системи, які дозволяють обходити традиційні», – розповідає говорить Бас Ван Де Поель, креативний директор лабораторії ІКЕА SPACE10.

Фото: Irina Boersma

У модель також вбудовані світлодіоди, які дозволяють наживо відстежувати обіг енергії. Як пояснює Archdaily, мешканці SolarVille купуватимуть відновлювану енергію у власної громади, що залишатиме гроші в її ж межах.

Дизайн будинків SolarVille розробляло бюро SachsNottveit. З дослідженнями, якими при розробці керувалися в ІКЕА SPACE10, можна ознайомитись на сайті лабораторії.

Нагадаємо, в Україні знову перенесли відкриття ІКЕА. Але не все так сумно.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button