Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Boeing 737 MAX 8 для МАУ, зібраний на заводі у штаті Вашингтон. Фото: twitter.com/aeroimageschris

Після авіакатастрофи Boeing 737 MAX 8 в Ефіопії, що сталася 10 березня і забрала життя 157 осіб, низка країн закрила повітряний простір для нової моделі літака, повідомляє BBC.

Зокрема, польоти Boeing 737 MAX 8 заборонили у Євросоюзі, Великій Британії, Австралії, Новій Зеландії, Гонконгу, В’єтнамі тощо. Натомість у США не вважають за потрібне закривати повітряний простір для цієї моделі.

Це вже друга значна катастрофа цього типу літака за півроку. У жовтні 2018 року Boeing 737 MAX 8 індонезійської компанії впав у море і затонув. На борту було 189 осіб.

Компанія Boeing підтвердила, що автоматична система контролю в літаках цієї моделі може збоїти через помилкові показники датчика «кута атаки». Система опускає ніс літака вниз і не дозволяє пілотам виправити це вручну.

Серед українських авіакомпаній замовниками Boeing 737 MAX 8 є SkyUp і Міжнародні авіалінії України. МАУ планувала поповнити свій флот цими літаками вже цього року, а SkyUp домовилася про поставку двох Boeing 737 MAX 8 і трьох Boeing 737 MAX 10 у 2023 році.

Директор SkyUp Євген Хайнацький розповів ЦТС, що компанія створила робочу групу, яка аналізуватиме інформацію про інциденти з Boeing 737 MAX. У компанії Boeing, зі свого боку, пообіціяли надати всі дані про авіакатастрофи в Індонезії та Ефіопії.

Хайнацький сподівається, що до того часу, як нова модель надійде від постачальника, проблем з нею не буде.

Також з/в Україну виконуються рейси Boeing 737 MAX 8 компаній flydubai, турецької Turkish Airlines та польської ЛОТ. Водночас Туреччина і Польща призупинили екстлуатації цієї моделі.

Остання лінійка 737 MAX стала найбільш продаваною моделлю в історії Boeing.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button