Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Artem Kostyuk / facebook

У вівторок, 26 березня, у Дніпрі знесли скульптуру монументаліста Ернеста Коткова «Дніпровські хвилі» для підготовки території до будівництва парковки ТРЦ. Після розголосу в ЗМІ міський голова Дніпра Борис Філатов визнав руйнування пам’ятки вандалізмом і доручив муніципалітету звернутися до обласної прокуратури. Саму скульптуру спробують відреставрувати. Про наміри мера йдеться на сайті Дніпроради.

У ДМР пояснили, що зберегти скульптуру було неможливим через те, що вона належить не місту, а державі, позаяк розташовується на землі Південного машинобудівного заводу. Відповідальним за руйнування скульптури міський голова визнає керівництво заводу.

«Роботи виконував підрядник, котрий стверджує, що його найняв Південмаш», – йдеться на сайті Дніпроради. Відтепер бізнесмени, готові руйнувати культурні пам’ятки заради своїх інтересів, навряд зможуть отримувати земельні ділянки в Дніпрі, додає керівництво міста.

Фото: Ukrainian Modernism / facebook

В свою чергу спільнота Ukrainian Modernism запропонувала керівництву міста вирішувати проблему комплексно. Зокрема, доручити Управлінню з питань охорони культурної спадщини Дніпроради наступне:

1) Зробити інвентаризацію всіх об’єктів монументального мистецтва в громадських просторах і повернути їх у власність міста. Є багато скульптур, які зовсім нікому не належать – як за ними стежити, як реставрувати?
2) Ініціювати ґрунтовне дослідження матеріальної культурної спадщини 20-го сторіччя для виявлення цінних об’єктів і внесення їх в реєстр охорони пам’яток.

Як зазначає у себе на сторінці начальниця згаданого управління Надія Лиштва, монумент не вважається пам’яткою культурної спадщини. Спільнота наголошує на тому, аби розглядалася цінність об’єктів, а не їхній вік. Як приклад наводять естонський досвід – там пам’яткою визнали Національну бібліотеку, яку збудували в 1993 році.

Фото: Ukrainian Modernism / facebook

Нагадаємо, автором знесеної скульптури в Дніпрі є Ернест Котков, співавтор фресок Київського річкового вокзалу, аеропорту Бориспіль і станції метро Либідська.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button