Місцева влада відповідатиме за політику поводження з побутовим сміттям
Це має поліпшити екологічний стан міст по всій країні.
Це має поліпшити екологічний стан міст по всій країні.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Згідно з постановою КМУ щодо змін Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, яку анонсує Мінрегіон, за органами місцевого самоврядування (ОМС) закріплять повноваження стосовно поводження з побутовими відходами.
«Новий порядок передбачає обрання через конкурс виконавця послуг, а також покладає відповідальність на органи місцевого самоврядування формувати прозорі тарифи на всі види операцій у цій сфері», – пояснив Міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.
Міністр зазначив, що відтепер механізм врегульовано, а норми поводження з побутовими відходами відповідають європейським. Тож ОМС братимуть участь у затвердженні:
– тарифів для населення на вивезення, переробку і захоронення побутових відходів;
– схем санітарної очистки;
– земельних ділянок для будівництва заводів з переробки відходів;
– рекультивації старих полігонів тощо.
Це має сформувати адекватний ринок послуг, що сприятиме поліпшенню екологічного стану в Україні, зазначаються у міністерстві. Постанова діятиме в рамках Нацплану управління відходами до 2030 року.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті