В ЄС ухвалили закон про заборону одноразового пластикового посуду
Зокрема, виробники пластику повинні будуть самостійно сплачувати його переробку.
Зокрема, виробники пластику повинні будуть самостійно сплачувати його переробку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В середу абсолютна більшість парламентарів ЄС проголосувала за заборону одноразового пластикового посуду. На сайті Європарламенту зазначається, що з 2021 року в країнах Європейського союзу буде заборонено виготовлення шести видів одноразової пластикової продукції:
– столові прибори (виделки, ложки, ножі та палички для їжі);
– тарілки;
– соломинки;
– ватяні палички з пластику;
– палички для повітряних кульок;
– контейнери для їжі, чашки з пінополістиролу та вироби з оксо-розкладного пластику.
Виробник пластику буде зобов’язаний сплачувати його переробку. Сигаретні упаковки, зокрема, міститимуть обов’язкове маркування про екологічну шкоду від пластикових фільтрів.
До 2029 року країни-учасники ЄС зобов’язалися переробляти 90% пластикових пляшок. У 2025 році вони мають становити чверть усієї перероблюваної сировини в кожній з країн ЄС.
За даними Європейської комісії, пластик становить 80% морського сміття. Заборонені продукти становлять більшу його частину. Пояснюють, що страждають спочатку морські види, а потім людський раціон.
Нагадаємо, з січня виробники пластику в Україні можуть маркувати вироби з біорозкладної сировини.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті