Еко-активістка виробляє глиняні чашки для напоїв на виніс замість одноразових (фото)
До чашок додаються силіконові кришки і ще можна купити металеву соломинку.
До чашок додаються силіконові кришки і ще можна купити металеву соломинку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Кліматична активістка і майстриня з гончарства Юлія Маклюк заснувала власний міні-бренд «Тут і Тепер» і виготовляє керамічний еко-посуд.
Серед виробів – глиняні чашки для напоїв на виніс, які можна використовувати замість одноразових горняток. До чашок додаються багаторазові силіконові кришечки.
Чашка об’ємом 300 мл коштує 399 гривень, а 220-мілілітрова – 299 гривень. Є білі, чорні, м’ятні, зеленкуваті і кольору авантюрину.
Також можна додатково купити металеву соломинку з йоршиком (99 грн); чорний або напівпрозорий силіконовий поясок (49 грн) для дуже гарячих напоїв, наприклад, якщо заварювати чай окропом прямо в чашці.
Усі чашки Юлія виробляє вручну на гончарному колі і глазурує. Тож весь посуд має індивідуальні відмінності та ознаки ручної роботи.
Вона використовує безсвинцеву глазур і глину, яка пройшла екологічний і санітарний контроль.
«Ці вироби зручні у щоденному використанні, нешкідливі для довкілля і здоров’я на всіх етапах і робляться без поспіху й халтури. Або принаймні я до цього прагну. Частину матеріалів для посуду і упаковки я використовую повторно, знаходжу під час довгих прогулянок на природі або рятую від смітників у місті», – розповідає майстриня на своїй сторінці у Facebook.
Відсоток прибутку йде на підтримку екологічних проектів в Україні. Зокрема, 10% від продажу триногих чашок передали на відновлення лісів у «Цуманській пущі» на Волині.
Юлія виступає з лекціями про екологічний підхід до гончарства і важливість вибору глини, а також розраховує рівень екологічності в цифрах. Зокрема, підрахувала, що під час виготовлення однієї маленької чашки витрачається 2 кВт*год.
Нагадаємо, 27 березня Європарламент проголосував за заборону виготовлення одноразового пластикового посуду з 2021 року.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті