Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/HereAndNowPottery

Кліматична активістка і майстриня з гончарства Юлія Маклюк заснувала власний міні-бренд «Тут і Тепер» і виготовляє керамічний еко-посуд.

Серед виробів – глиняні чашки для напоїв на виніс, які можна використовувати замість одноразових горняток. До чашок додаються багаторазові силіконові кришечки.

Чашка об’ємом 300 мл коштує 399 гривень, а 220-мілілітрова – 299 гривень. Є білі, чорні, м’ятні, зеленкуваті і кольору авантюрину.

Фото: facebook.com/HereAndNowPottery

Також можна додатково купити металеву соломинку з йоршиком (99 грн); чорний або напівпрозорий силіконовий поясок (49 грн) для дуже гарячих напоїв, наприклад, якщо заварювати чай окропом прямо в чашці.

Усі чашки Юлія виробляє вручну на гончарному колі і глазурує. Тож весь посуд має індивідуальні відмінності та ознаки ручної роботи.

Юлія Маклюк. Фото: facebook.com/HereAndNowPottery

Вона використовує безсвинцеву глазур і глину, яка пройшла екологічний і санітарний контроль.

«Ці вироби зручні у щоденному використанні, нешкідливі для довкілля і здоров’я на всіх етапах і робляться без поспіху й халтури. Або принаймні я до цього прагну. Частину матеріалів для посуду і упаковки я використовую повторно, знаходжу під час довгих прогулянок на природі або рятую від смітників у місті», – розповідає майстриня на своїй сторінці у Facebook.

Фото: facebook.com/HereAndNowPottery

Відсоток прибутку йде на підтримку екологічних проектів в Україні. Зокрема, 10% від продажу триногих чашок передали на відновлення лісів у «Цуманській пущі» на Волині.

Триногі чашки. Фото: facebook.com/HereAndNowPottery

Юлія виступає з лекціями про екологічний підхід до гончарства і важливість вибору глини, а також розраховує рівень екологічності в цифрах. Зокрема, підрахувала, що під час виготовлення однієї маленької чашки витрачається 2 кВт*год.

Миски і тарілки. Фото: facebook.com/HereAndNowPottery

Нагадаємо, 27 березня Європарламент проголосував за заборону виготовлення одноразового пластикового посуду з 2021 року.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button