Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

За березневим опитуванням соціологічної служби «Рейтинг», 32% киян планують прийти на дільницю до 12 години. Це показник значно нижчий ніж по Україні загалом – 44% українців готові голосувати зранку.

У Києві найбільший відсоток тих, хто не визначився з часом – аж 18%. Ще 19% планують голосувати з 12 по 15 годину, 10% – у наступні три години. Лише 5% жителів столиці голосуватимуть після 18 години, це середній показник по Україні.

Досвід минулих виборів водночас показує – кияни ходять голосувати пізніше. На виборах Президента у 2014 році зранку (до 11 години) прийшли голосувати лише 13% виборців. А з 15 по 20 годину – 30%. Директор громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель підтверджує, що у Києві найбільший наплив людей зазвичай спостерігається після обіду та перед закриттям дільниць. Тому радить йти на дільницю вранці чи до обіду.

Крім того, опитування «Рейтингу» показує, що чверть киян готові простояти в черзі понад дві, а інша чверть – лише до півгодини. Олексій Кошель зазначає, що кількість людей, що змінили місце голосування на користь Києва не надто значна, і тому не повинна суттєво вплинути на черги. За статистикою Державного реєстру виборців таких громадян 48 тисяч, тобто трохи більше 2% загального числа виборців у столиці.

Разом з тим, голова «Комітету виборців України» радить звернути увагу на дільниці у центрі міста. На них традиційно голосують кандидати у президенти, яких цього року аж 39. Кандидатів супроводжує велика кількість членів команди та журналістів, що може створювати певні незручності для тих, хто голосує на такій дільниці.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button