В Київраді розглянуть петицію про знесення будівлі на Хрещатику. Її хочуть перетворити на 4-поверховий ТРЦ
Нерухомість мали використовувати для потреб громадського закладу.
Нерухомість мали використовувати для потреб громадського закладу.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Першого лютого киянин Володимир Апушкін зареєстрував петицію про знесення будівлі за адресою вулиця Хрещатик, 23-Б. Київрада повідомляє, що необхідну кількість голосів набрано і петицію розглядатимуть.
Сама ж нерухомість з 2012 року належить ТОВ «Олімп-ЛТД». Засновником ТОВ «Олімп-ЛТД» є Бродський Михайло Юрійович, а кінцевим бенефіціаром – його дружина Бродська Світлана Миколаївна. У договорі про оренду зазначено, що будівлю мали реконструювати і використовувати для потреб закладу громадського харчування на Хрещатику, 23-Б. Наприкінці 80-х тут розташовувався кафетерій «Чай-Кава», а згодом ресторан «Гімалаї».
«Історично склалося, що за тих часів у цьому закладі збиралися журналісти і письменники початківці. Мода пішла від радянського письменника-дисидента Віктора Некрасова, який жив неподалік», – пояснює Апушкін в іншій петиції.
Автор петиції стверджує, що ТОВ «Олімп-ЛТД», зокрема, незаконно приватизувало ділянку під будівлею, а тепер збирається перетворити будівлю і частину прибудинкової території по вулиці Хрещатик, 23, у торговельно-розважальний центр. Міністерство культури погодило проектну документацію. Так, реконструкція у вигляді будівництва чотириповерхового ТЦ чекає не лише на будівлю Бродського, а й на сходи поряд з цим будинком. Вулицю Хрещатик раніше було визнано пам’яткою архітектури місцевого значення.
Тож киянин запропонував перевірити будівлю і після цього або знести її, або реконструювати, а ТОВ «Олімп-ЛТД» заборонити будівництво ТЦ. Апушкін додає, зокрема, що закинута будівля наразі стала прихистком для малозабезпечених містян і виконує роль «громадського туалету».
Нагадаємо, минулого року суд дозволив забудовнику перетворити будівлю-пам’ятку на Хрещатику на ресторан. У 2016 році «Прометей-Сяйво» розрила котловани на вулиці Басейній. У них опинилися кілька дворів. Того ж року фірму звинувачували в тому, що вона незаконно надбудувала вісім поверхів у будинку на вулиці Музейній, 2. Будинок на Хрещатику, 48 було побудовано наприкінці XIX століття на замовлення швейцарського купця Верле.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті