Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Першого лютого киянин Володимир Апушкін зареєстрував петицію про знесення будівлі за адресою вулиця Хрещатик, 23-Б. Київрада повідомляє, що необхідну кількість голосів набрано і петицію розглядатимуть.

Сама ж нерухомість з 2012 року належить ТОВ «Олімп-ЛТД». Засновником ТОВ «Олімп-ЛТД» є Бродський Михайло Юрійович, а кінцевим бенефіціаром – його дружина Бродська Світлана Миколаївна. У договорі про оренду зазначено, що будівлю мали реконструювати і використовувати для потреб закладу громадського харчування на Хрещатику, 23-Б. Наприкінці 80-х тут розташовувався кафетерій «Чай-Кава», а згодом ресторан «Гімалаї».

«Історично склалося, що за тих часів у цьому закладі збиралися журналісти і письменники початківці. Мода пішла від радянського письменника-дисидента Віктора Некрасова, який жив неподалік», – пояснює Апушкін в іншій петиції.

Автор петиції стверджує, що ТОВ «Олімп-ЛТД», зокрема, незаконно приватизувало ділянку під будівлею, а тепер збирається перетворити будівлю і частину прибудинкової території по вулиці Хрещатик, 23, у торговельно-розважальний центр. Міністерство культури погодило проектну документацію. Так, реконструкція у вигляді будівництва чотириповерхового ТЦ чекає не лише на будівлю Бродського, а й на сходи поряд з цим будинком. Вулицю Хрещатик раніше було визнано пам’яткою архітектури місцевого значення.

Тож киянин запропонував перевірити будівлю і після цього або знести її, або реконструювати, а ТОВ «Олімп-ЛТД» заборонити будівництво ТЦ. Апушкін додає, зокрема, що закинута будівля наразі стала прихистком для малозабезпечених містян і виконує роль «громадського туалету».

Нагадаємо, минулого року суд дозволив забудовнику перетворити будівлю-пам’ятку на Хрещатику на ресторан. У 2016 році «Прометей-Сяйво» розрила котловани на вулиці Басейній. У них опинилися кілька дворів. Того ж року фірму звинувачували в тому, що вона незаконно надбудувала вісім поверхів у будинку на вулиці Музейній, 2. Будинок на Хрещатику, 48 було побудовано наприкінці XIX століття на замовлення швейцарського купця Верле.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button