Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Лофотенські острови. Фото: Wikipedia

Лейбористська партія Норвегії, яка складає більшість у парламенті країни, вирішила відкликати підтримку видобутку нафти в акваторії Лофотенських островів з екологічних міркувань, повідомляє Bloomberg.

Лофотенські острови мають унікальну природу, зокрема найбільший у світі глибоководний кораловий риф. Близько 70% усієї риби, виловленої у Норвезькому та Баренцевому морях, залежить від архіпелагу як місця розмоноження. Тутешні краєвиди часто зображали північноєвропейські живописці, такі як норвезький художник Гуннар Берг.

Водночас, за оцінками, обсяги нафти в акваторії Лофотенського архіпелагу складають від одного до трьох мільярдів барелів.

Лофотенські острови. Фото: Wikipedia

Значні поклади нафти десятиліттями були одним із головних чинників стрімкого економічного розвитку Норвегії, що забезпечує одні з найвищих у світі показники рівня життя.

Нафтові компанії, якими керує державна Equinor ASA, заявили, що видобуток нафти на Лофотенських островах має стратегічне значення, якщо Норвегія хоче зберігати видобуток на звичайному рівні.

Минулого тижня лідер Лейбористської партії Йонас Гар Стор заявив, що нафтові компанії мають повністю позбутися викидів у виробництві.

Нагадаємо, нещодавно влада Нідерландів проголосувала за закриття авіасполучення між Амстердамом і Брюсселем з екологічних міркувань.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button