В Івано-Франківську впродовж місяця триватиме освітній проект з урбаністичних практик
В складі журі – місцеві та міжнародні представники.
В складі журі – місцеві та міжнародні представники.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26307 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
В червні організатори урбаністичного фестивалю «Сеанс міського сканування: MANUFUTURING» проводитимуть учасницький проект, присвячений ролі громад. Впродовж місяця учасники проекту «We are never alone» займатимуться, зокрема, критикою, розвитком і створенням нових практик із залучення громад.
Запрошують учасників, зокрема, зі сфер урбаністики, архітектури та міського активізму. Мета програми – розробити шляхи розвитку потенціалу «Промприладу» і комунікації між його користувачами. Наразі завод перестає бути промисловим простором і набуває все більше громадського призначення.
«Ми самі постійно говоримо про важливість залучення громади в різні процеси розвитку міст, а цією резиденцією ми вирішили поставити свої ж підходи під питання і зрозуміти, якими можуть бути інструменти залучення спільноти, щоб цей процес не перетворювався на “штамп”, “красиву обгортку” та “стереотипний дискурс”?», – пояснюють організатори.
Впродовж програми розглядятимуться три ключові питання:
– Як практика участі може розширити дискурс і забезпечити соціальну справедливість без невдачі в закоренілих дискурсах, з огляду на багатовимірність контексту?
– Яку роль можуть відігравати соціально-активні мистецькі практики у посередництві між різними суб’єктами?
– Як політичні, культурні та особисті порядки денні реалізують в просторі?
Оцінюватимуть роботу учасників журі з київсько-афінського дослідного урбан-колективу Metasitu, лабораторії міського розвитку Metalab, Архітектурного Бієнале в Тбілісі та Департаменту культури Івано-Франківської міської ради.
Проект триватиме з 10 червня по 14 липня. Заявки прийматимуться до 21 квітня включно. Учасники будуть забезпечені коштами та гонораром після завершення програми. Детальну інформацію можна дізнатися на сайті, за оновленнями можне стежити на сторінці Metalab.
Нагадаємо, в травні у Києві відбудеться Дванадцятий фестиваль CANactions. Організатори збираються дослідити «Громаду» як соціальний та просторовий феномен.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті