Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Вже за тиждень у Києві відбудеться 12 міжнародний архітектурний фестиваль CANactions. Темою цьогорічного фестивалю є громада як соціальний та просторовий феномен. В рамках фестивалю відбудеться низка лекцій і майстер-класів, метою яких є створення спільноти людей, яких об’єднують схожі цінності та ідеї щодо міського розвитку.

«Хмарочос» відібрав варті уваги події фестивалю, на яких можна буде дізнатись більше про архітектуру та публічні простори.

Дискусія «Інтегрований розвиток Подільського району»

Коли: 12.00-12.30, 17 травня

Минулого року Подільський район став партнером проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», який виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Раніше за допомоги цієї органзація у Львові вдалося втілити низку змін у міському просторі. Чинний проект в Києві допомагає владі організувати процес міського планування за принципом інтегрованого розвитку.

За словами директора «А+С Україна» Віктора Беспалова, на Подолі планується створити демонстраційний інфраструктурний проект. Він має показати, як це могло б бути в усьому місті за умов грамотного планування – хороші велодоріжки, комфортні маршрути громадського транспорту, якісний міський простір.

Лекція Давида Браво Бордаса

Коли: 13.30-14.10, 17 травня

У 1990-х роках Барселона переживала будівельний бум. Наслідком цього стало зростання цін на нерухомість та джентрифікація. Через зростання вартості життя багато людей були змушені покинути житло в центрі міста та перебратись на окраїни.

Архітектор Давид Браво майже 1,5 року був радником мерки Барселони Ади Колау. За цей час він брав участь у розробці програми проти джентрифікації. Під час своєї лекції у Києві Давид розкаже про зміну міських політик, муніципалізм та право на доступне житло.

Фото: Facebook / CANactions

Лекція Клауса Овермайєра

Коли: 16.40-17.20, 17 травня

До Києва завітає архітектор з Німеччини Клаус Овермайєр. Він є засновником студії Urban Catalyst, яка розробляє моделі участі для проектування та використання просторів для міст, приватних підприємств та громадських організацій.

Клаус Овермайєр – член журі та стратегічний консультант у численних проектах міської трансформації. На своїй лекції він розповість, як на інтерфейсі міського проектування планування та участі досягати успіху у створенні майбутніх моделей для міст та просторів.

Майстер-клас «Щастя у міському плануванні»

Коли: 10.00-12.00, 18 травня

Засновник архітектурної студії Architectural Prescription Григорій Зотов з’ясовуватиме, з чого складається щастя і чи може щастя бути визначальним чинником у міському плануванні. При цьому розглянути ці проблеми архітектор планує не абстрактно, а на прикладі концепції просторового розвитку території Китаєва.

Григорій Зотов є одним із засновників Школи CANactions та викладає Urban Fabric studio в Амстердамській академії архітектури. Григорій отримав цінний досвід працюючи у бюро Architecten Cie, OMA, BIG та ZOTOV&CO.

Дискусія «Успіх архітектора: між особистими
та громадськими цінностями»

Коли: 12.20-13.00, 18 травня

Засновник агентства оперативного друку 24PRINT Євген Полтавцев, архітектори Віктор Зотов та Давид Браво Бордас обговорять, як надати життя індустріальному простору та при цьому зберегти особливості будівлі ХІХ століття на вулиці Антоновича. За цей час вона встигла побувати тролейбусним депо і рестораном.

При роботі над проектом команда архітектурного бюро Zotov & Co під керівництвом Віктора Зотова запропонувала зробити центральною частиною концепції історію будівлі. При цьому за словами Євгена Полтавцева, не було спеціального стильового завдання, було завдання функціональне – створення певної культури, цінностей і зручності для команди та клієнтів сервіс-центру.

Фото: Facebook / CANactions

Дискусія «Підготуйся до глобальних викликів міста»

У дискусії про головні виклики урбанізму візьмуть участь урбаніст Урс Томанн, архітектор Клаус Овермайєр, архітекторка Міріам Німейєр та урбаніст Майк Еммерік.

Один з учасників дискусії – Урс Томанн – з 2012 року працював у Вінниці, де  розробляв план стратегічного розвитку і концепцію нового генерального плану міста. Досвід роботи в Україні має і Міріам Німейєр – вона брала участь у розробці нової концепції розвитку Мистецького Арсеналу.

Лекція архітектора Віктора Зотова «Вертикально / Горизонтально»

Коли: 17.00-17.40, 18 травня

Віктор Зотов – архітектор, керівник архітектурного бюро Zotov & Co, організатор міжнародного фестивалю CANactions, який за 11 років став справжнім епіцентром розвитку урбаністичних ідей для українських міст.

Під час лекції Віктор Зотов поділиться своїм досвідом, а також баченням розвитку міста.

Лекція Райнера де Граафа, автора книги
«Чотири стіни та дах: складна природа простої професії»

Коли: 18.00-18.40, 18 травня

Архітектор, партнер архітектурного бюро Office for Metropolitan Architecture у Нью-Йорку Райнер де Грааф приїде до Києва, щоб розповісти на фестивалі про свої останні архітектурні проекти.

Книга де Граафа, яка стала бестселером у багатьох країнах, вперше вийде перекладом українською мовою. Книга – це збірка есе як уже опублікованих у ЗМІ, так і нових про роботу архітектора. За словами її автора, видання перекладу книги зараз готується в кількох країнах, але українське видання буде першим.

Фото: Facebook / CANactions

Лекція Сінуса Лінге

Коли: 18.40-19.30

Данський архітектор Сінус Лінге відомий як автор проектів культурних та спортивних об’єктів. Серед них – GAME Streetemekka в Есбьерг та Віборг, Данія; центр культури Kildevæld в Копенгагені; Естонська академія мистецтв в Таллінні; VW Autostadt в Німеччині; завод Carlsberg в Копенгагені. Всі об’єкти зосереджені навколо соціальних та громадських просторів.

Крім того, Сінус вже 12 років управляє більш ніж 60 національними та міжнародними проектами в області архітектури та містобудування. Під час своєї лекції він поділиться своїм досвідом роботи архітектором.

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button