Американець побив рекорд із занурення в Маріанську западину. І знайшов на дні пакетик
У попередніх експедиціях таких спостережень не фіксували.
У попередніх експедиціях таких спостережень не фіксували.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Перший та чинний рекордсмени. Фото: Reeve Jolliffe
Американський дослідник Віктор Весково встановив новий рекорд із занурення на дно Маріанського жолоба –10 927 метрів. Це на 11 метрів глибше за попередній рекорд. Крім фауни на дні зафіксували також поліетиленове сміття. Про це повідомляє ВВС.
Фото: Atlantic Productions для Discovery Channel
За чотири години дослідження Весково виявив, зокрема, кілька видів невідомих науці істот, а також пакет і обгортки від цукерок. Істот перевірятимуть на вміст мікропластику. Під час попередніх занурень, зазначає видання, таких знахідок не було.
Нововиявлена океанська фауна – це чотири нових види ракоподібних, а саме бокоплави або амфіподи.
Зазначається, що Весково став третьою людиною, якій вдалося дістатися найбільших океанських глибин. Першим це у 1960 році зробили лейтенант ВМС США Дон Волш та швейцарський інженер Жак Піккар. 2019 року рекорд побив приватний підприємець Віктор Весково. Його експедиція називається «П’ять глибин» та призначена для дослідження найбільших глибин у п’яти океанах.
Фото: Reeve Jolliffe
Батискаф для занурення виготовила компанія Triton Submarines. Глибина Маріанського жолобу становить 11 кілометрів.
Нагадаємо, нещодавно в шлунку океанської тварини знайшли 40 кілограмів сміття. Тоді ж ВВС навело результати доповіді організацій Ocean Conservancy та McKinsey Center for Business and Environment від 2015 року: згідно з нею, 60% всього пластикового сміття в океани викидають у Філіппінах, Китаї, В’єтнамі, Індонезії та Таїланді.
Дивіться також проект плавучого міста – без автомобілів і багатоповерхівок. В ООН мають намір його реалізувати. До фінансування планують залучити інвесторів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті