Про тренди у вині з різних країн світу та страви, з якими їх варто поєднувати, «Хмарочосу» розповідають сомельє Роман Ремеєв та Віталій Макуленко. А спробувати ці поєднання можна буде вже 8-9 червня на фестивалі Kyiv Wine.
Автохтони
Австрія
Dаmane Wachau Gruner Veltliner
Роман Ремеєв: «Автохтонними називають сорти винограду, які з’явилися у певній місцевості, найкраще там ростуть і практично не поширені за її межами. Сьогодні це тренд, адже люди втомились від популярних назв та сортів. І шукають чогось нового. Один з найцікавіших автохтонів – сорт грюнер вельтлінер, який росте в Австрії. Його буває складно зрозуміти спочатку, але з часом любителі вина приходять до думки, що будь-який яскравий відмінний профіль їм цікавий.
Грюнер вельтлінер – це білий виноград, що вирізняється овочевими відтінками в ароматі. Замість звичних для вина фруктів та квітів, тут можна відчути зелений горошок, болгарський перець та свіжоскошену траву. Завдяки цьому напій добре пасує до багатьох страв: вино смакує наче зелена спеція зверху».
З чим поєднувати: артишок, біла спаржа на багеті. На фестивалі можна спробувати разом з пітакою (прим. – хлібець) з креветками від бару «Бездельники».
Вартість: 368 гривень
Іспанія
Bodegas Naia K-Naia
Роман Ремеєв: «Сорт вердехо – це іспанський автохтон з регіону Руеда, що може стати альтернативою відомого піно гріджіо. Головні аромати цього сорту – це груша, персик, абрикос, а тому вина з нього виходять яскравими, свіжими та літніми. Їх хочеться пити великими ковтками. Це вино буде більш зрозумілими для новачків, ніж, наприклад, виготовлене з винограду сорту грюнер вельтлінер.
Оскільки батьківщиною вердехо є Іспанія, це вино добре поєднується з морепродуктами, яких традиційно багато у цьому регіоні. Адже локальність – це одне з найважливіших правил поєднання їжі та напоїв. Коли ще не існувало ринку вина, люди виготовляли його для власного споживання. А тому формували під свій смак та страви, які завжди були на столі».
З чим поєднувати: креветки на грилі та іспанська паелья з морепродуктами. На фестивалі радимо доповнити келих K-Naia спрінг-ролами с тигровими креветками і манго від Tin Tin.
Вартість: 250 гривень
Натуральні вина
Франція
Guy Breton Morgon Vieilles Vignes
Віталій Макуленко: «Натуральні вина (сюди входять також органічні та біодинамічні) – це вина, при виробництві яких не вдаються до технологічних процесів. 95% роботи відбувається на винограднику. Важливо правильно виростити виноград без хімікатів та зворотного осмосу. Ферментація такого напою відбувається спонтанно на диких дріжджах, без додавання ферментів. Крім того, вино не фільтрується, тому часто буває злегка мутним. Найчастіше таким виробництвом займаються маленькі виноробні, які створюють лише кілька тисяч пляшок на рік.
Guy Breton – це один із топових виробників французького регіону Божоле. Тут створюють вино, дотримуючись усіх цих методів. Morgon має прозорий малиновий колір та нотки червоних ягід, полуничного джему в ароматі. Це вино смакує, в хорошому сенсі, як компот і п`ється так само легко без жодної терпкості».
З чим поєднувати: сендвіч с пастромою і ягідним соусом. На фестивалі можна поєднати з трюфельним бургером від Lucky. Вартість: 780 грн
Швейцарія
Domaine de Beudon Pinot Noir
Віталій Макуленко: «Натуральні вина передбачають найменший процес втручання з боку людини. Цікаво, що завдяки цьому вина набагато краще передають регіон свого походження, рослини, що ростуть навколо, мінерали у ґрунті тощо. Наприклад, у прованських винах можна відчути лаванду.
Піно-нуар сьогодні загалом в тренді, проте цей швейцарський виробник вирощує його в особливих умовах. На етикетці намальована скеля, яка існує в реальності: на ній ростуть виноградники, до яких можна дістатися лише канатною дорогою. Там склалася екосистема, яку важливо не порушити, тому виноградники обробляють без жодної техніки та хімікатів, а виноград збирають вручну.
Крім того, вино не фільтрується та не освітлюється.Серед основних ароматів – вишня, черешня, малина, пелюстки квітів та навіть чай».
З чим поєднувати: сири епуас та грюєр, качина ніжка конфі з грибами шіїтаке. На фестивалі можна спробувати разом з качкою від Meat & Griil by goodwine.
Вартість: 1027 гривень
Помаранчеві вина
Італія
Radikon Jakot
Віталій Макуленко: «Помаранчеві вина або orange wines все ж більш точно буде назвати skin-contact wines (з англ. – вина, що контактують зі шкіркою). При виробництві білого вина сік відділяють від шкірки, кісточок та плодоніжки грона. Коли роблять червоне – він бродить разом з цими елементами. Саме шкірка ягід дає такому вину колір та таніни – сполуки, що відповідають за терпкість вина. Skin-contact wines – це виробництво білих вин за технологією червоних. Завдяки контакту зі шкіркою та іншими частинами грона під час бродіння напій отримує помаранчевий колір різної інтенсивності.
Radikon Jakot це один із радикальних варіантів такого вина. Для нього винограду використовують все гроно. В результаті виходить майже коричневий напій, схожий на узвар. У ньому можна відчути сухофрукти, цукати, трави. Якщо спробувати таке вино у непрозорому келиху, його можна навіть сплутати з червоним».
З чим поєднувати: свинячою очеревиною на грилі з кукурудзою. На фестивалі келих Radikon Jakot можна доповнити також nice cream (прим. – морозиво без молока, глютену та цукру) з папаєю, гранолою і маракуєю від Good Girl. Вартість: 1945 гривень
Грузія
Lagvinari Tsitska Tsolikouri
Віталій Макуленко: «У Грузії є два підходи до виробництва помаранчевих вин. В регіоні Кахетія зазвичай залишають бродити цілі грона винограду з плодоніжкою. В Імеретії залишають лише шкірку та кісточки, тому вино має світліший, золотавий відтінок.
Lagvinari можна віднести саме до другого типу. Виробник цього вина, Іраклій Глонті, купує виноград у селян, які жодним чином його не обробляють. Він виробляє лише кілька пляшок на рік, і лише тоді, коли погодні умови були сприятливими. Крім того, це вино не фільтрують, тому у ньому можливий невеликий осад.
В ароматі цього вина переважають квіткові нотки та фрукти – абрикоси, персики. Найкраще вони розкриваються при температурі 14-16 °C. Це вино добре пасуватиме під будь-яку страву грузинської кухні».
З чим поєднувати: запечене ягня з овочами. На фестивалі можна спробувати разом з філе міньйон від Beef. Вартість: 1070 гривень
Шампанське
Франція
De Sousa Brut Сuvee des Сaudalies
Роман Ремеєв: «Сьогодні шампанське знову набирає популярності, але змінюється його подача. Це вже не вино-свято, а те, що можна пити щодня. Крім того, шампанське перестали сприймати виключно як аперитив. Якщо раніше його відкривали перед вечерею, щоб підняти настрій та викликати апетит, сьогодні шампанське замовляють як доповнення до страв.
У De Sousa використовують для вина лише власний виноград, у цьому випадку сорт шардоне. Їхні вина сертифіковані як біодинамічні. Крім того, напій витримують у бочках, а тому про делікатність тут не йдеться. Це повнотіле, виразне вино, в ароматі якого можна відчути горіхи, спеції та здобу. Таке шампанське буде добре пасувати до повноцінних страв із риби або птиці».
З чим поєднувати: куряче суфле на горіховому кранчі, риба, обсмажена з травами. На фестивалі варто спробувати разом з восьминогом-гриль з овочами від Octopussy. Вартість: 2270 гривень
Франція
Lamiable Brut Grand Cru
Роман Ремеєв: «Сьогодні в Шампані відбувається свого роду революція: маленькі виноградники починають робити власне вино. З’являється альтернатива відомим брендам. І хоча їх виробництво менш технологічне та стабільне, вони мають власний стиль, що може сподобатися або навіть здивувати.
Lamiable – це дуже маленьке, локальне виробництво. Їхні вина мають виражений стиль, вони яскраві, трохи колючі. В ароматі цього шампанського відчуваються нотки персика, груші, яблук та прянощів».
З чим поєднувати: лінґвіне с крабом та страви на основі козячого сиру. На фестивалі варто спробувати в поєднанні з новозеландськими устрицями з лимоном, маслом та багетом від Oyster Bar by goodwine. Вартість: 1009 гривень
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті