Мінрегіон підвищив дозволену висоту нежитлових будівель зі 100 до 150 метрів
У Мінрегіоні сподіваються, що це сприятиме «сучасним та цікавим рішенням у висотному будівництві».
У Мінрегіоні сподіваються, що це сприятиме «сучасним та цікавим рішенням у висотному будівництві».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ затвердило нові державні будівельні норми (ДБН), які збільшують обмеження висотності громадських будівель до 150 метрів.
«Зараз у чинних нормах максимальна висота, за якою дозволяється проектувати висотні житлові та громадські будівлі, складає 100 метрів. Для громадських будівель ми пропонуємо підвищити її до 150 метрів для можливості реалізації сучасних та цікавих рішень у висотному будівництві», – повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.
Йдеться про нежитлові будівлі: офісні, торговельні центри тощо.
Нові ДБН встановлюють вимоги до жорсткості сталевих і залізобетонних конструкцій, що дозволить збільшити несучу спроможність хмарочосів принаймні на 20%.
Також встановлено вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель – розраховані на території з сейсмічністю до семи балів.
Нові ДБН набудуть чинності після публікації на сайті Мінрегіону.
Раніше Мінрегіон пропонував запровадити класифікацію вулиць залежно від їхнього функціонального призначення: для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту, автомобілів або суміжного руху.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті