Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Олень на сміттєзвалищі Любляни. Фото: The Guardian

За десять років сміттєзвалище столиці Словенїі стало заповнюватися на 80% менше, а до 2025 року місто перероблятиме щонайменше 75% відходів, повідомляє The Guardian.

Якщо у 2008 році в Любляні переробляли менш ніж 30% сміття, то зараз ця цифра зросла до 68%. Тепер місто є європейським лідером із переробки відходів. Щороку на кожного жителя Любляни припадає 115 кілограмів сміття – менше тільки в маленькому італійському місті Тревізо (59 кілограмів).

Програма зі зменшення кількості сміття у Любляні почалася у 2002 році, коли муніципалітет запровадив роздільний збір паперу, скла та пластику в контейнерах, встановлених на вулицях. За чотири роки комунальники почали збирати сміття біологічного походження з кожного домогосподарства. У 2013 році біля кожного будинку встановили окремі контейнери для пластику і паперу.

Важливим кроком стало будівництво у 2015 році найсучаснішого в Європі заводу з переробки біологічних відходів. Зараз завод обслуговує чверть Словенії і переробляє 95% відходів.

Також у Любляні є два сміттєпереробних центри, куди мешканці можуть принести своє сміття. Щодня до одного з них приходить близько тисячі людей. Речі, які не зламані й не розбиті, очищують і використовують повторно.

«Я вже не згадаю часи, коли ми не сортували сміття», – каже житель Любляни Генрік, який прийшов до сміттєпереробного центру з посортованим сміттям.

Крамниці, які дотримуються принципу «нуль відходів», стають все популярнішими у Любляні. Базові речі для домогосподарства продають на вагу.

Фото: The Guardian

В історичному центрі міста встановили 67 підземних контейнерів для віходів. Місцеві мешканці відкривають їх за допомогою картки. Загалом майже всі смітники в місті призначено для певного виду відходів.

Машини, які прибирають центр міста, використовують дощову воду.

Одним із найбільших джерел сміття у Любляні лишаються пластикові держаки для свічок, що їх приносять на цвинтарі. Словенія посідає третє місце у світі за використанням цього специфічного товару.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button