Міністри освіти та екології закликали відмовитися від повітряних кульок на шкільних святах
Латексні повітряні кульки розкладаються щонайменше чотири роки.
Латексні повітряні кульки розкладаються щонайменше чотири роки.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністерка освіти Лілія Гриневич закликала приєднатися до флешмобу #ековипускний і відмовитися від повітряних кульок під час свят у школах. За її словами, увагу до цієї проблеми привернула ініціатива UAnimals.
Гриневич наголосила, що латексні або гумові повітряні кульки розкладаються щонайменше чотири роки, а капронові стрічки – понад 100 років. Вони забруднюють довкілля.
Птахи і тварини заплутуються у стрічках, ковтають залишки кульок. Кулька може блокувати кишковий тракт і призвести до смерті.
Шматки фольги можуть призвести до відключення електроенергії та спровокованих іскрою пожеж.
Міністр екології Остап Семерак також закликав не використовувати повітряні кульки.
«У першу чергу згадалася історія з фестивалем повітряних кульок Balloonfest 1986 у Штатах. Тоді шоу перетворилося на трагедію, хоча організатори мали гарні наміри та планували зібрати кошти для благодійності та встановити рекорд, запустивши 1,4 млн кульок. Проте кульки заполонили повітряний простір і стали справжнім випробовуванням для літаків. Багато рейсів було скасовано. Кульки паралізували рух на багатьох дорогах і стали причиною ДТП. Було заблоковано рятувальні операції на воді, оскільки кульки буквально вкрили всю річку. Через це загинуло двоє рибалок. Звісно, постраждало і довкілля», – розповів він.
У деяких регіонах Великої Британії, Австралії та США запуск кульок заборонено законодавством.
Натомість Семерак і Гриневич закликали школи впроваджувати екологічніші традиції, наприклад, посадити усім класом дерево або витратити гроші, призначені для купівлі повітряних кульок, на благодійні внески.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті