ВООЗ визнала хворобою «професійне вигоряння». Які у нього симптоми?
Його можна розпізнати за трьома ознаками.
Його можна розпізнати за трьома ознаками.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24988 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Всесвітня організація охорони здоров’я включила до Міжнародної класифікації хвороб професійне вигоряння. Держави-члени ВООЗ ухвалили новий перелік виявлених хвороб 20 травня у Женеві під час Всесвітньої асамблеї. Про це повідомляє AFP.
У Міжнародному класифікаторі хвороб професійне вигоряння належить розділу «Проблеми, пов’язані з професійною зайнятістю». Хворобу описали так:
«Вигоряння – це синдром, що виникає через хронічний стрес на робочому місці, який не вдалося подолати. Він характеризується за трьома ознаками:
1) відчуття виснаження чи спустошення;
2) підвищення розумової відстороненості або почуття негативізму чи цинізму в роботі;
3) зниження професійної ефективності.
Вигоряння стосується лише професійного контексту і не повинне застосовуватись для опису досвіду в інших сферах життя».
Хворобу внесли до Класифікатора в рамках прийняття його оновленої версії для 21 століття (МКХ-11). Зазначається, що оновлення допомагають виявити причини хвороб та смерті людини, визначити тенденції та епідемічність захворювань, а також сформувати програму медичних послуг і витрат на них.
Оновлення МКХ містить розділи про сексуальне здоров’я та охоплює такі умови, зокрема, як «гендерна невідповідність» і транссексуальність, що раніше використовувалися в розділах психічних захворювань. Також МКХ-11 визнає хворобою ігрову залежність, якщо ігри стають важливішими за інші життєві інтереси та порушують взаємини у сімейній, соціальній, освітній професійній та інших сферах життя.
Наразі діє редакція МКХ-10, яка набрала чинності з 1990 року. Нова редакція діятиме з 2022 року.
Читайте також: Бізнес-план не потрібен, власна справа – це суцільне щастя. Руйнуємо 8 міфів про бізнес
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті