Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 295 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Вулиця Панельна на Троєщині. Фото: Wikipedia

Комісія Київради з питань культури погодила перейменування шести вулиць Києва, повідомляє прес-служба міської ради.

Вулицю Димитрова на Троєщині планують перейменувати на вулицю Никифора Дровняка. Георгій Димитров – болгарський комуністичний діяч, його називали «болгарським Леніним». Ники́фор Дровня́к – лемківський художник-примітивіст.

Вулицю Виборзьку в Солом’янському районі пропонують назвати на честь Олекси Тихого. Виборзьку вулицю було названо на честь російського міста Виборга, яке до XVIII століття належало Швеції. Олекса Тихий – український дисидент і правозахисник, був одним із засновників Української гельсінської групи.

Вулиця Панельна в Дніпровському районі отримає назву на честь Андрія Аболмасова, який воював в батальйоні «Айдар» і загинув у серпні 2014 року під Луганськом.

Вулицю Російську в Дарницькому районі перейменують на вулицю Юрія Литвинського, військового батальйону «Донбас», який загинув у серпні 2014 року під Іловайськом.

Вулицю Подвойського у Шевченківському районі пропонують назвати іменем Юрія Глушка. Микола Подвойський був радянським діячем, зокрема, народним комісаром з військових справ України. Юрій Глушко – український діяч, який просував українську культуру на Делекому Сході Росії. Після приходу до влади більшовиків він вимагав приєднання до України самопроголошеної держави Зелений Клин – частини Приамур’я, де жило багато українців.

Також у Шевченківському районі перейменують вулицю Івана Шевцова – на вулицю Василя Макуха. Іван Шевцов очолював Київську міську раду в 1940–1941 роках і загинув під час оборони Києва у 1941 році. Василь Макух – член УПА, який здійснив акт самоспалення на Хрещатику в 1968 році.

Прес-служба міськради зазначає, що всі перейменування пройшли громадські онлайн-обговорення. Нові назви Київрада має затвердити на пленарному засіданні.

Нагадаємо, цього року міський голова розпорядився перейменувати вулиці лише після консультацій із мешканцями.

Протягом 2014-2018 років у столиці перейменовано 206 об’єктів, переважно на виконання «закону про декомунізацію».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button