Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Вулиця Панельна на Троєщині. Фото: Wikipedia

Комісія Київради з питань культури погодила перейменування шести вулиць Києва, повідомляє прес-служба міської ради.

Вулицю Димитрова на Троєщині планують перейменувати на вулицю Никифора Дровняка. Георгій Димитров – болгарський комуністичний діяч, його називали «болгарським Леніним». Ники́фор Дровня́к – лемківський художник-примітивіст.

Вулицю Виборзьку в Солом’янському районі пропонують назвати на честь Олекси Тихого. Виборзьку вулицю було названо на честь російського міста Виборга, яке до XVIII століття належало Швеції. Олекса Тихий – український дисидент і правозахисник, був одним із засновників Української гельсінської групи.

Вулиця Панельна в Дніпровському районі отримає назву на честь Андрія Аболмасова, який воював в батальйоні «Айдар» і загинув у серпні 2014 року під Луганськом.

Вулицю Російську в Дарницькому районі перейменують на вулицю Юрія Литвинського, військового батальйону «Донбас», який загинув у серпні 2014 року під Іловайськом.

Вулицю Подвойського у Шевченківському районі пропонують назвати іменем Юрія Глушка. Микола Подвойський був радянським діячем, зокрема, народним комісаром з військових справ України. Юрій Глушко – український діяч, який просував українську культуру на Делекому Сході Росії. Після приходу до влади більшовиків він вимагав приєднання до України самопроголошеної держави Зелений Клин – частини Приамур’я, де жило багато українців.

Також у Шевченківському районі перейменують вулицю Івана Шевцова – на вулицю Василя Макуха. Іван Шевцов очолював Київську міську раду в 1940–1941 роках і загинув під час оборони Києва у 1941 році. Василь Макух – член УПА, який здійснив акт самоспалення на Хрещатику в 1968 році.

Прес-служба міськради зазначає, що всі перейменування пройшли громадські онлайн-обговорення. Нові назви Київрада має затвердити на пленарному засіданні.

Нагадаємо, цього року міський голова розпорядився перейменувати вулиці лише після консультацій із мешканцями.

Протягом 2014-2018 років у столиці перейменовано 206 об’єктів, переважно на виконання «закону про декомунізацію».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button