Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Unsplash

Міністерство охорони здоров’я вирішило відмовитися від традиційних дитячих будинків на користь влаштування покинутих дітей у сім’ї. Про це повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Проект реформи системи підтримки дітей, що живуть без батьків, передбачає, що з 2020 року дітей не прийматимуть до дитячих будинків. Натомість дітей намагатимуться за можливості повернути до рідних батьків, надавши їм допомогу. У виключному випадку діти житимуть у патронатній чи прийомній сім’ї.

Зараз лише 8% вихованців інтернатів мають статус дітей-сиріт. У більшості батьки є, але опинилися у скрутному становищі.

До 2023 року дитячиі будинки перетворять на паліативно-реабілітаційні центри. Такі центри також надаватимуть послуги респісу – тимчасового перепочинку батьків дитини з інвалідністю. Послуги центрів будуть безоплатні.

За словами Супрун, будинки-інтернати негативно впливають на психічний і фізіологічний розвиток дитини.

Нагадаємо, благодійні організації збирають кошти на будівництво центру для онкохворих дітей «Дача», в якому діти живуть разом зі своїми сім’ями безкоштовно.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button