Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash

У дев’яти країнах Європи (ЄС та сусідніх) зводяться або запроектовані 17 атомних реакторів. 13 з них підконтрольні російським компаніям, в тому числі два реактори Хмельницької АЕС. Такі дані наводить в інфографіці ГО «Екодія», базуючись на дослідженні Європарламенту «Ядерна енергія. Загроза залежності від “Росатома” в ЄС».

Двом будівництвам з чотирьох деталі постачають «Росатом» та чеська компанія Skoda JS. Нею, в свою чергу, володіє холдинг «Об’єднані російські машинобудівні заводи». 98,6% її акцій володіє «Газпромбанк».

П’ять реакторів у Європі перебувають на стадії проектування. Росія залучена до трьох з них: третина акцій фінської станції Ханхіківі належить «Росатому», а контракт на будівництво підписаний із російською компанією «Титан-2»; «Росатом» також володіє половиною акцій компанії Ganz EEM, яка постачає обладнання на будівництво двох реакторів в Угорщині.

Заплановані вісім реакторів у країнах поруч з ЄС також перебувають під контролем «Росатому» або інших російських компаній. Це стосується і двох реакторів української ХАЕС – їх виготовить вже згадана Skoda JS з кінцевим власником «Газпромбанк», який перебуває в санкційному списку України.  

Зазначається, що в цілому в світі атомна енергетика витісняється відновлюваною. Так, з 2009 по 2017 роки атомна енергія подорожчала в середньому на 20%, а сонячна та вітрова стали дешевші на 86% та 67% відповідно.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button