Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У Києві 80% містян не мають лічильників. Їхня відсутність у помешканні призводить до надвисокої сплати тарифів, яка може втричі перевищувати фактичну вартість спожитого газу. Про це повідомила радниця з економічних питань заступника голови Верховної Ради України Ольга Криворучко.

Вона нагадала, що лічильник відображає реальний обсяг споживання газу в домогосподарстві. Зазвичай на одну людину він фіксує не більш як два кубометри. Без гарячої води цей показник становить 3,3 кубометра. Без лічильника та гарячої води (наприклад, влітку) норма споживання газу зростає до 5,39 кубометра на людину в місяць – зокрема через те, що мешканці змушені гріти воду на плиті. При цьому, тариф не враховує користування бойлерами, і в Києві їхній облік не ведеться.

Натомість мер Києва має фінансові мотиви не запроваджувати цільові програми зі встановлення лічильників та не ініцювати перегляд тарифоутворення для власників бойлерів, стверджує Криворучко.

«Через переплату утворюється так званий “лівий газ”. Це газ, який існує лише на папері, який реально не був спожитий людьми, але за який олігархи отримують надприбутки. Загалом щороку по усій Україні люди переплачують Нафтогазу більше 17 мільярдів гривень. А олігархи собі в кишені мають з “лівого газу” близько чотирьох мільярдів гривень»: – пояснює Криворучко.

Нагадаємо, що у 2016 році Кабмін затвердив норму в 9,8 кубометра на людину для домогосподарства без лічильника, а в січні 2019 року її було урізано до 3,3 кубометра. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман тоді стверджував, що «люди будуть платити справедливу ціну за справедливий обсяг, а не за завищений».

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button