З першого липня українці сплачуватимуть податок на посилки дорожчі за 100 євро
З суми, яка перевищує ліміт, слід буде сплатити 30%.
З суми, яка перевищує ліміт, слід буде сплатити 30%.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Unsplash
Першого липня набудуть чинності зміни до Податкового кодексу, які зобов’язують українців сплачувати податок на додану вартість за посилки з товарами вартістю понад 100 євро, замовлені з-за кордону. Раніше цей поріг складав 150 євро.
Як пояснює LIGA.net, йдеться про товари в одній депеші для одного отримувача, сумарна вартість яких перевищує 100 євро. Отримувач повинен сплатити 20% ПДВ та 10% мита.
Додаткові платежі стягуватимуть лише з суми поза лімітом 100 євро – наприклад, якщо товар у посилці коштує 140 євро, оподатковуватимуть 40 євро, відповідно плата складатиме 12 євро.
При цьому у вартість посилки входить вартість доправлення.
Нове правило поширюється на фізичних осіб. Для підприємців (ФОП) та юридичних осіб ліміт лишається на рівні 150 євро. Також правила не стосуються ввезення товарів особисто – як і раніше, оподатковують товари понад 500 євро, і понад 1000 євро в аеропортах.
Як зазначає видання, податок можна обійти у кілька способів. По-перше, якщо в одній посилці – декілька товарів, що разом дорожчі за 100 євро, їх можна розділити по різних посилках. Однак при цьому зросте вартість доправлення.
По-друге, можна отримати посилку через знайомого ФОП або юридичну особу.
Є також практика заниження декларованої вартості посилки, але митники можуть виявити невідповідність товару вказаній сумі. Такий спосіб не є чесним і спрацьовує лише в разі неочевидної різниці, наприклад, у кілька євро.
Відповідний законопроект Верховна Рада ухвалила в листопаді минулого року. Спершу хотіли також обмежити кількість посилок до трьох на місяць, але від цього обмеження відмовилися.
Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Ніна Южаніна запевняє, що українців не надто постраждають від нових правил, оскільки кількість посилок вартістю понад 150 євро складає 1,4% від загальної кількості.
Водночас 150 євро (4500 гривень) – це вартість середньобюджетного смартфона, зазначає видання.
За даними Нової Пошти, середній чек посилки з-за кордону складає 57 євро. Найчастіше українці замовляють з eBay (28% всіх посилок), Amazon (22%) та 6pm (13%).
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті