Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23475 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Unsplash

Першого липня набудуть чинності зміни до Податкового кодексу, які зобов’язують українців сплачувати податок на додану вартість за посилки з товарами вартістю понад 100 євро, замовлені з-за кордону. Раніше цей поріг складав 150 євро.

Як пояснює LIGA.net, йдеться про товари в одній депеші для одного отримувача, сумарна вартість яких перевищує 100 євро. Отримувач повинен сплатити 20% ПДВ та 10% мита.

Додаткові платежі стягуватимуть лише з суми поза лімітом 100 євро – наприклад, якщо товар у посилці коштує 140 євро, оподатковуватимуть 40 євро, відповідно плата складатиме 12 євро.

При цьому у вартість посилки входить вартість доправлення.

Нове правило поширюється на фізичних осіб. Для підприємців (ФОП) та юридичних осіб ліміт лишається на рівні 150 євро. Також правила не стосуються ввезення товарів особисто – як і раніше, оподатковують товари понад 500 євро, і понад 1000 євро в аеропортах.

Як зазначає видання, податок можна обійти у кілька способів. По-перше, якщо в одній посилці – декілька товарів, що разом дорожчі за 100 євро, їх можна розділити по різних посилках. Однак при цьому зросте вартість доправлення.

По-друге, можна отримати посилку через знайомого ФОП або юридичну особу.

Є також практика заниження декларованої вартості посилки, але митники можуть виявити невідповідність товару вказаній сумі. Такий спосіб не є чесним і спрацьовує лише в разі неочевидної різниці, наприклад, у кілька євро.

Відповідний законопроект Верховна Рада ухвалила в листопаді минулого року. Спершу хотіли також обмежити кількість посилок до трьох на місяць, але від цього обмеження відмовилися.

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Ніна Южаніна запевняє, що українців не надто постраждають від нових правил, оскільки кількість посилок вартістю понад 150 євро складає 1,4% від загальної кількості.

Водночас 150 євро (4500 гривень) – це вартість середньобюджетного смартфона, зазначає видання.

За даними Нової Пошти, середній чек посилки з-за кордону складає 57 євро. Найчастіше українці замовляють з eBay (28% всіх посилок), Amazon (22%) та 6pm (13%).

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button