Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: instagram.com/lunaria_project/

Одеська художниця Марія Митрофанова запустила проект Lunaria і створює листівки з переробленого паперу та насіння рослин, повідомляє Маяк.

Папір вона виробляє вручну зі зібраної макулатури. Зокрема, використовує чеки, які зазвичай не переробляються, адже зроблені з токсичного термопаперу з вмістом бісфенолу-А. Чеки художниця розчиняє у великій кількості макулатури.

Лиття паперу – давня техніка. Сировину слід подрібнити та змішати з водою до стану пульпи. Потім волокна виловлюють москитною сіткою. Цей шар перекладають на тканину й висушують.

Фото: instagram.com/lunaria_project/

Іноді папір виготовляють повністю з перероблених рослин і квітів, які викидають у квіткових магазинах через втрату товарного вигляду. Для картин Митрофанова також використовує тканини з секонд-хенду. Пігменти виготовляє сама.

У «живі листівки» художниця додає насіння трав, які можна проростити. Листівка формату А5 коштує від 50 гривень.

Фото: instagram.com/lunaria_project/

«Я додаю лише кухонні рослини, які ти можеш виростити і потім додати, наприклад, до салату або використати як приправу. Це концепт корисної листівки. Дома ти бачиш, як сміття й макулатура, які могли опинитися на звалищі, допомагають виростити нове життя», – розповідає вона.

Серед продукції є блокноти, які після користування можна знову віддати на переробку.

Фото: facebook.com/groups/marialunariaspace/

Наразі проект Lunaria розширюється і команда переїздить працювати в іншу країну. Водочас продовжать працювати в Одесі та Києві.

Читайте також про керамічний еко-посуд, який виготовляє майстриня з гончарства Юлія Маклюк.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button