Одеситка створює листівки з насінням рослин, які можна проростити
Папір художниця виробляє вручну з зібраної макулатури.
Папір художниця виробляє вручну з зібраної макулатури.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Одеська художниця Марія Митрофанова запустила проект Lunaria і створює листівки з переробленого паперу та насіння рослин, повідомляє Маяк.
Папір вона виробляє вручну зі зібраної макулатури. Зокрема, використовує чеки, які зазвичай не переробляються, адже зроблені з токсичного термопаперу з вмістом бісфенолу-А. Чеки художниця розчиняє у великій кількості макулатури.
Лиття паперу – давня техніка. Сировину слід подрібнити та змішати з водою до стану пульпи. Потім волокна виловлюють москитною сіткою. Цей шар перекладають на тканину й висушують.
Іноді папір виготовляють повністю з перероблених рослин і квітів, які викидають у квіткових магазинах через втрату товарного вигляду. Для картин Митрофанова також використовує тканини з секонд-хенду. Пігменти виготовляє сама.
У «живі листівки» художниця додає насіння трав, які можна проростити. Листівка формату А5 коштує від 50 гривень.
«Я додаю лише кухонні рослини, які ти можеш виростити і потім додати, наприклад, до салату або використати як приправу. Це концепт корисної листівки. Дома ти бачиш, як сміття й макулатура, які могли опинитися на звалищі, допомагають виростити нове життя», – розповідає вона.
Серед продукції є блокноти, які після користування можна знову віддати на переробку.
Наразі проект Lunaria розширюється і команда переїздить працювати в іншу країну. Водочас продовжать працювати в Одесі та Києві.
Читайте також про керамічний еко-посуд, який виготовляє майстриня з гончарства Юлія Маклюк.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті