Як кияни змінюють простір навколо? Розповідають Район #1, КАРЗ-12, Подоляночка (відео)
Організатори київських проектів з реновації міських просторів розповідають про свій досвід.
Організатори київських проектів з реновації міських просторів розповідають про свій досвід.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ревіталізація — це відновлення будівель чи міського середовища, в результаті якого їм повертають втрачене призначення або надають нового. В новому відео Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні активісти діляться досвідом, як почати змінювати міський простір навколо.
Урбан-кластер на території Київського авторемонтного заводу №12. Наразі там знаходиться 4 організації: «Агенти змін», транспортні проектувальники «А+С Україна», міський журнал «Хмарочос» та Urban Curators.
Андрій Батін, керівник проектів «Агенти змін» розповідає, навіщо ревіталізувати простір.
«КАРЗ-12 — це якась нежива зона, сіра пляма на мапі. Тобто, сюди звичайна людина і не подумає зайти. А це територія в центрі Києва, біля метро, тому ми й подумали: чому б не зробити тут кльовий простір?»
Поради
Це сусідська спільнота жителів Подолу, що утворилась в 2014 році й зараз налічує понад 4500 учасників у Facebook. Спільнота ініціювала створення скверу «Самосад», що знаходиться на перетині вулиць Спаської і Волоської.
Павло Калюк, координатор спільноти сусідів «Подоляночка», співзасновник «Самосаду» вважає, що в місцевих громадіах бракує довіри один до одного.
«В нас немає культури знайомств. Якщо, наприклад, ви обійдете своїх сусідів в будинку, де ви не так давно живете і скажете: «Доброго дня, давайте знайомитись», вони подумають, що ви трошки «кукухою» поїхали»
Поради
Більш ніж 30 бізнесів і організацій разом проводять свято вулиці Рейтарської — Block Party Район #1. Зароблені гроші спільнота використовує для благоустрою вулиці. Юрій Булгаков, співорганізатор події Block Party розповів більше про заходи.
«Block Party — це не про те, щоб заробити гроші. В нас безкоштовний вхід, у нас немає спонсорів, бізнеси просто скидаються грошима для того, що провести подію. І потім ті гроші, які були отримані під час події, ми витрачаємо на благоустрій вулиці Рейтарської. Ми розклеюємо оголошення, якими запрошуємо місцевих жителів на збори, ведемо комунікацію через спільноту в Facebook та групу в Viber. Але найкраще працює живе спілкування і нормальна комунікація між людьми».
***
#InnovationsTogether — це серія влогів про громадські організації та ініціативи. У попередніх випусках розповідалося про мобільний додаток «Сортуй» та дизайн для громадських організацій. Відео виходять за підтримки проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті