Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Інспектор з паркування. Фото: facebook.com/Інспекція-з-паркування

З понеділка, восьмого липня, київські інспектори з паркування перейшли до нового етапу – фото- та відеофіксації порушень і виписування штрафів. Про це повідомив начальник Інспекції з паркування Дмитро Рахматуллін.

При цьому він зазначив, що інспектори досі не мають сертифікованих технічних засобів фотофіксації. Через це зроблені фото нікуди не пересилають. Повідомлення про штраф розміщують на лобовому склі автомобіля.

Днями інспектори почали користуватися велосипедами Nextbike. Кажуть, що це дозволяє уникати заторів, а також корисно й екологічно.

Наразі інспектори працюють переважно у центрі Києва, де, як стверджують, найбільша проблема з паркуванням: у Печерському, Шевченківському і частково Голосіївському районах.

Зараз інспектори працюють лише вдень через брак співробітників. Рахматуллін пообіцяв, що в разі збільшення штату організують позмінну роботу, щоб охопити проміжок часу з 8:00 до 22:00.

Штрафи виписують за такі порушення:

  • розміщення автомобіля в зоні дії знаків, які забороняють стоянку або парковку – за це передбачається штраф у розмірі 255 грн;
  • зупинка ближче 30 метрів від зупинок громадського транспорту – за це порушення та всі нижчезазначені передбачено штраф у розмірі 510 грн з евакуацією автомобіля;
  • зупинка на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків;
  • зупинка ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
  • зупинка на перехрестях та ближче 10 метрів від них з обох боків;
  • стоянка у місцях, де створює перешкоду для руху пішоходів.

Рахматуллін повідомив, що евакуюватимуть автівки на третьому етапі. Проте, за його словами, вже зараз інспектори періодично проводитимуть евакуацію.

Тим часом Центр організації дорожнього руху повідомив, що 10 липня здійснює рейд з евакуації автомобілів, припаркованих на смузі громадського транспорту на бульварі Тараса Шевченка.

Евакуація з бульвару Шевченка. Фото: Центр організації дорожнього руху

Також, за словами Рахматулліна, пізніше інспектори почнуть штрафувати й за неоплату паркування. Це станеться, коли почне діяти автоматизована системи контролю оплати вартості послуг з паркування (АСКОП). Штраф дорівнюватиме двадцятикратному розміру від вартості однієї години.

Кияни можуть повідомляти про порушення паркування за номером 15-51, телефонувати до поліції на номер 102 або у довідкову службу «Київтранспарксервісу» 0-800-300-516.

27 вересня 2018 року набув чинності новий закон про паркування. Перші інспектори з’явилися на вулицях Києва у квітні цього року, але обмежувалися попередженнями.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button