Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Україна БЕЗ сміття

Україна посідає дев’яте місце серед країн з найбільшим обсягом виробленого сміття на одного жителя, повідомляє USA Today, посилаючись на низку досліджень.

Так, агентство 24/7 Tempo здійснило розрахунки на основі даних Світового банку за 2018 рік.

Тверді комунально-побутові відходи – міське сміття – зазвичай становлять менше 5% загальної кількості сміття, виробленого у країні. За 30-35% відходів у більшості розвинених країн відповідає сектор будівництва. Та в деяких країнах будівельне сміття перевищує 90% усіх відходів. Винятком є Китай, де більше половини відходів припадає на сільське господарство та промисловість.

Список «найбрудніших» країн у світі з огляду на кількість населення виглядає так:

У Сербії понад 46 млн тонн відходів припадають на будівництво, зокрема через бум будівництва житла.

«Україна, один із найбільших постачальників зброї у світі, виробляє понад 474 млн тонн відходів на рік, із яких 448 млн є небезпечними відходами. Жодна зі 105 країн, що надають доступ до даних про небезпечні відходи, не виробляє їх так багато», – зазначає видання.

Більша частина з решти 26 млн відходів – міське сміття та відходи сільського господарства, зокрема добрива, пестициди, відходи ферм і скотобоєн.

90% сміття в Люксембурзі утворюється внаслідок будівництва та демонтажу будівель.

Швеція посідає 15 місце за загальним обсягом виробленого сміття. Знов-таки, близько 93% продукує будівельний сектор. Водночас країна запровадила план із переробки будівельного сміття.

Понад 47% сміття у Вірменії продукує індустрія. Від будівництва тут дуже мало відходів. Пропри порівняно невеликий обсяг відходів, у Вірменії немає налагодженої системи поводження з ними, більшість сміття зберігається на стихійних звалищах та вивільнює в повітря токсичні гази.

Близько 3% фінського сміття – комунально-побутові відходи. Половину з них спалюють.

Третина сміття в Естонії – небезпечні відходи, що здебільшого утворюються внаслідок видобутку горючих сланців. Якщо рахувати на душу населення, це в 35 разів більше, ніж в середньому по Європі.

США виробляють найбільше сміття у світі. 2017 року самих лише комунально-побутових відходів утворилося близько 258 млн тонн. Для порівняння, китайці того року виробили 210 млн тонн (Китай врятувала від потрапляння до списку велика кількість населення).

Понад 90% сміття у Болгарії виробляє будівельний сектор.

Канада намагається зменшити кількість сміття, – і саме тому експортує значні його обсяги до інших країн, населення яких часом обурюється таким «товаром» і виходить на протести.

Читайте також: Чи справді «хіпстерська, веганська і зелена» економіка є етичною?

За прогнозами, до 2050 року кількість сміття у світі зросте принаймні на 70% через урбанізацію та ріст населення.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button