Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Скриншот одного з роликів «Науки в метро»

У «Київському метрополітені» почали транслювати відео на тему науки. Проєкт називається «Наука в метро» від журналу «Куншт» і складається з 36 п’ятнадцятисекундних роликів, які транслюватимуть по два дні на тиждень.

Авторів роликів консультували українські науковці: біологиня Оксана Півень, астрофізик Дмитро Якубовський, хімік і засновник освітніх проєктів Віктор Задоянний і фізик й популяризатор науки Антон Сененко. Проєкт ілюструвала українська художниця Русалія Або.

Серія роликів розділена на чотири блоки: хімія, космос, фізика та біологія. На сайті також можна прочитати опис до кожного. Наприклад, під відео про токсичність подушок безпеки написано наступне:

«Подушки безпеки можуть врятувати ваше життя під час ДТП, проте їхній вміст – це токсична суміш на основі азиду натрію. Це сіль, що утворюється із азотистоводневоїкислоти (HN3) і під нагріванням розкладається на натрій та азот. Проте під час удару в автомобілі спрацьовує датчик, який підпалює суміш і таким чином подушка наповнюється азотом, тож азид натрію не загрожує людському життю. Проте він загрожує довкіллю, коли залишається в утилізованих автомобілях».

«Куншт» – це українська платформа популяризації науки. Вона видає друкований журнали, організовує науково-популярні програми на BookForum і Книжковому Арсеналі. Раніше організувала виставку «Наука як мистецтво» у НХМУ: під науково-популярний аудіосупровід можна було переглядати класичні українські картини, сюжетно пов’язані зі стовбуровими клітинами, селекцією, природою звуку та суттю кохання.

Дивіться також: Берлінські комунальники знялись у кліпі для заохочення користування громадським транспортом

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button