У київському метро запустилися науково-популярні ролики від журналу «Куншт» (відео)
Організаторів консультували – біологиня, астрофізик, хімік та фізик.
Організаторів консультували – біологиня, астрофізик, хімік та фізик.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У «Київському метрополітені» почали транслювати відео на тему науки. Проєкт називається «Наука в метро» від журналу «Куншт» і складається з 36 п’ятнадцятисекундних роликів, які транслюватимуть по два дні на тиждень.
Авторів роликів консультували українські науковці: біологиня Оксана Півень, астрофізик Дмитро Якубовський, хімік і засновник освітніх проєктів Віктор Задоянний і фізик й популяризатор науки Антон Сененко. Проєкт ілюструвала українська художниця Русалія Або.
Серія роликів розділена на чотири блоки: хімія, космос, фізика та біологія. На сайті також можна прочитати опис до кожного. Наприклад, під відео про токсичність подушок безпеки написано наступне:
«Подушки безпеки можуть врятувати ваше життя під час ДТП, проте їхній вміст – це токсична суміш на основі азиду натрію. Це сіль, що утворюється із азотистоводневоїкислоти (HN3) і під нагріванням розкладається на натрій та азот. Проте під час удару в автомобілі спрацьовує датчик, який підпалює суміш і таким чином подушка наповнюється азотом, тож азид натрію не загрожує людському життю. Проте він загрожує довкіллю, коли залишається в утилізованих автомобілях».
«Куншт» – це українська платформа популяризації науки. Вона видає друкований журнали, організовує науково-популярні програми на BookForum і Книжковому Арсеналі. Раніше організувала виставку «Наука як мистецтво» у НХМУ: під науково-популярний аудіосупровід можна було переглядати класичні українські картини, сюжетно пов’язані зі стовбуровими клітинами, селекцією, природою звуку та суттю кохання.
Дивіться також: Берлінські комунальники знялись у кліпі для заохочення користування громадським транспортом
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті