Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 23657 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Будівництво ЖК на Староноводницькій, 2-20, яке здійснює один із забудовників, що виступили проти нових ДБН

Жодне місто в Україні наразі не скоригувало своїх генпланів у відповідності до нових Державно-будівельних норм. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе в інтерв’ю «Українському радіо».

Відтак містам хочуть заборонити будівництво, допоки вони не скоригують генеральні плани. На думку заступника міністра, київським управлінцям має бути «соромно» робити зміни через Кабмін, а іншим – через обласні ради. Мораторій набере чинності для тих міст, які не скоригують генплани до кінця 2020 року.

Нагадаємо, ДБН «Планування і забудова територій» було затверджено 23 квітня 2018 року. До цього міста керувалися будівельними нормами 1992 року.

Нові норми запроваджують поняття «блакитна лінія», яка обмежуватиме висоту забудови; визначають межі зелених зон, які за жодних обставин не можна буде забудовувати; обмежують щільність забудови – максимум 540 людей на гектар (зараз є об’єкти, де щільність населення становить понад 2000 осіб на гектар); містять вимоги обов’язкового будівництва дитячих садків і шкіл у житловій забудові, збільшення майданчиків для відпочинку та спорту, забезпечення безбар’єрного доступу тощо.

В цілому у нових ДБН зазначено близько 50 корисних змін для життя в місті.

Читайте також: Йен Гел: «Забудова скверів чи житлових дворів  — нонсенс для європейського міста»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button