Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: bodyworlds.com

З 31 серпня до 31 жовтня на ВДНГ працюватиме виставка консервованих людських тіл Body Worlds – «Всесвіт тіла».

Експонати створив німецький анатом Ґунтер фон Гаґенс, який у 1970-х роках розробив метод пластинації, який полягає в заміні рідин і жирів тіла на синтетичні полімери. На відміну від муміфікації та бальзамування, такий спосіб дозволяє зберегти тіло чи окремі органи у стані, подібному до «живого»: з мінімальним пошкодженням клітинних структур та рельєфу тканин.

Фон Гаґенс закріплює тіла зі знятою шкірою в різних позах: хтось грає на саксофоні, хтось займається коханням, троє чоловіків сидять за столом і грають у покер. Також він пластинує тварин – це експонати окремої виставки «Тварина навиворіт».

Експонат виставки «Тварина навиворіт». Фото: bodyworlds.com

Організатори стверджують, що «Всесвіт тіла» проведуть в Україні вперше, однак пластинати фон Гаґенса вже кілька разів виставляли у Києві, зокрема у 2010 та 2012 роках.

Виставки фон Гаґенса, перша з яких пройшла у 1995 році в Токіо, неодноразово зазнавали критики з етичних позицій, зокрема з боку релігійних громад.

Та автор вважає, що його діяльність «має на меті надихнути людей пильніше слідкувати за своїм здоров’ям та пізнати сховані можливості й межі організму». Зокрема, на виставці порівнюють органи тіла людей, які вели здоровий спосіб життя та тих, хто мав шкідливі звички.

Чимало людей висловлюють бажання передати тіла для пластинації після смерті. Наразі понад 18 тисяч людей зареєструвалися у програмі фон Гаґенса як донори.

На анатомічній виставці у Києві пластифіковані тіла доповнять мультимедійними інсталяціями.

Вхідний квиток коштує 350 гривень у будні та 400 гривень у вихідні. Експозицію розмістять у павільйоні №4.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button