Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Екскурсія в Турині. Фото: Migrantour

Мігранти в Італії проводять екскурсії для місцевих, аби показати їм свій внесок у розвиток міста. Про це повідомляє The Guardian.

Ітлійська ініціатива «Мігрантур» поширилась із Турина у 2010 році на дев’ять інших міст, включно з Болоньєю, Неаполем та Флоренцією. Середня вартість туру становить 12 євро. До руху залучені 150 екскурсоводів.

Координатори нарікають на те, що мешканців країни продовжують ділити на «своїх» та «чужих».

«Нинішній уряд намагається промити нам мізки і змусити нас думати, що ми опинилися в якійсь незвичайній ситуації, від якої треба захищатися. Але правда в тому, що людська мобільність є і завжди буде частиною нашої соціальної структури. Міграція завжди була нормою, особливо тут, на Сицилії», – розповідає координаторка руху в Катанії Флавія Монфріні.

Гвінеєць Абубакар Дукули, зокрема, розповідає про мусульманську общину в місті, якої ніхто не помічає. Він розповідає, що народився в таборі біженців і що його сім’я була змушена тікати в Італію через громадянську війну. Юнак не має соціального захисту і непокоїться через своє майбутнє.

Румунська ж координаторка Моніка Ільєс пояснює, що раніше її співвітчизники йшли на крадіжки або займалися секс-роботою – здебільшого заради дітей.

У «Мігрантурі« взяла участь і викладачка професійно-технічного училища Роберта Комба, яка захотіла знайти спільну мову зі своїми іноземними учнями.

«Ці зустрічі допомагають зрозуміти людей без вибору, яким доводиться кидати сім’ю та країну. Нам пощастило, що ми не знаємо цього болю», – розповідає викладачка.

Зазначають, що студенти, які приходять на екскурсії, часто вважають, що іноземці «окуповують їхні території». Тому організатори збираються залучити до прогулянок і школярів. Це, на їхню думку, допоможе містянам фільтрувати фейкові новини та роздуті проблеми.

Читайте також: Український дизайнер отримав нагороду в Польщі за плакат про ненависть

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button